Agencja turystyczna czerpie korzyści ze sprzedaży ofert różnych biur turystycznych na zasadach uzgodnionych między sobą prowizji.

Prowadząc agencję podróży zarabiamy nie tylko poprzez pośrednictwo w sprzedaży wycieczek i wyjazdów urlopowych, ale także czerpiemy dodatkowe zyski z pośredniczenia w sprzedaży biletów kolejowych, lotniczych, autobusowych, noclegów w hotelach i pensjonatach.

Agencja turystyczna, którą powołamy do życia może przyjąć różny charakter. Wygodniejszą formą jest franchising, czyli wejście pod szyld znanej marki i sprzedaż jej produktów. Wiąże się to oczywiście z uiszczeniem pewnej opłaty na samym początku, o wartości sięgającej od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W zamian otrzymujemy wyposażenie biura, pomoc prawną i księgową, ale jednocześnie podpisuje umowę na wyłączność, czyli nie wolno nam wprowadzać do oferty żadnych innych wycieczek i propozycji poza tymi jakie oferuje firma z którą weszliśmy w układ.

Oczywiście możemy również założyć samodzielną agencję turystyczną, ale ilość pracy na skonstruowanie własnej oferty może niektórych przerazić – najtrudniejsze są oczywiście początki, nawiązywanie kontaktów. Samodzielna agencja turystyczna daje nam za to większe możliwości, nie jesteśmy skrępowani żadnymi umowami, możemy działać po swojemu, wg. naszych zasad.

Dla wszystkich zakładających własną działalność gospodarczą, rząd i Unia Europejska przygotowała szereg udogodnień. Oczywiście założenie własnej działalności gospodarczej jest wyzwaniem, jak każde przedsięwzięcie i wymaga od nas olbrzymiego zaangażowania. Co możemy dostać na wstępie?

– Darmowe szkolenia z zakładania działalności gospodarczej
– Dofinansowanie z PUP (średnio ok. 19 tys. złotych)
– Dofinansowanie UE (40 tys. złotych)
– Zniżki ZUS (przez pierwsze 2 lata)
– Działanie w ramach inkubatorów przedsiębiorczości

Pierwszym krokiem na drodze do własnej działalności gospodarczej jest skonstruowanie profesjonalnego biznes planu, może to zrobić sami, lub zlecić innej firmie. Osobiście namawiam do zabrania się do tego samemu, wszelkie informacje jakie zdobędziemy w trakcie tej pracy, na pewno później zaprocentują – dobrze jest jednak skonsultować nasze dzieło ze specjalistami.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy warto iść na bezpłatne szkolenie?
Następny artykułJak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku?

Szczepan Spis – psycholog, trener umiejętności psychospołecznych, doradca zawodowy, doktorant UŚ, spec. ds. fizjoterapii, redaktor naczelny dwóch gazet, właściciel firmy szkoleniowej. Na co dzień ponadto zajmuje się tematyką PR, funduszy unijnych, badaniami naukowym z zakresu psychologii menadżerskiej, a obecnie szczególnie ekonomii społecznej. Z zamiłowania dziennikarz, autor wielu tekstów w różnych pismach, a także publikacji naukowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here