Firma Koszty prowadzenia działalności gospodarczej

Koszty prowadzenia działalności gospodarczej

-

Pracownicy

Zazwyczaj największym kosztem dla pracodawcy są wynagrodzenia pracowników. Na początkowym etapie działalności większość właścicieli firm unika zatrudniania etatowych pracowników –  gdyż właśnie to wiąże się z największym obciążeniem – i stara się jak najwięcej czynności wykonać sam lub wspomagać się pracownikami na umowę zlecenie którzy mogą  pomagać dorywczo, w miarę potrzeby.  Przychodzi jednak moment kiedy zatrudnienie pełnoetatowych pracowników staje się koniecznością, wtedy trzeba liczyć się z kosztami badań lekarskich, szkoleń BHP i oczywiście pensji, ubezpieczenia i podatków.

Koszty lokalu

Oprócz pracowników jednym z głównych obciążeń finansowych dla przedsiębiorcy jest utrzymanie lokalu firmowego. Trzeba tu się liczyć z kosztami takimi jak: czynsz,  opłaty za prąd, gaz, wodę, media itp. Wydatki poniesione na lokal, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza, mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.  Jeżeli posiadamy odpowiednie warunki można zdecydować się na rejestrację firmy w miejscu zamieszkania wówczas koszty uzyskania przychodów oblicza się w oparciu o wskaźnik udziału powierzchni przeznaczonej do prowadzenia działalności w ogólnej powierzchni nieruchomości.

Reklama i marketing

Każda firma wymaga dobrego wypromowania. Bez reklamy i działań marketingowych ciężko zaistnieć na rynku, a takie działania oczywiście kosztują.  Aby stworzyć rozpoznawalny przez klientów wizerunek  firmy trzeba zainwestować m.in. w: wizytówki, ulotki i foldery, papier do korespondencji i koperty,  stronę w Internecie, reklamę w prasie.

Do stałych wydatków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej zaliczyć można m.in. koszty  księgowości, wywozu śmieci, doradztwa prawnego, koszty samochodu firmowego itp.

Czy ponieśliście jakieś dodatkowe koszty prowadzenia działalności gospodarczej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co to są ekoopony?

Dbałość o ochronę środowiska, ale również dbałość o ochronę portfeli kierowców pokazują koncerny zajmujące się produkcją opon. Opony typu fuel-saver pozwalają zaoszczędzić paliwo i są przy tym bardziej trwałe od zwykłych opony. Czy mają same plusy?

Zarobki w Danii

Skandynawia w ostatnich latach stała się modnym kierunkiem emigracji zarobkowej Polaków. Na jakie wynagrodzenia można zatem liczyć w Danii?

Zobacz też

Jak podzielić spółkę handlową?

Podział spółki handlowej jest przeciwieństwem łączenia się spółek. Wszelkie regulacje prawne stosowne w chwili podziału znajdują się w Ustawie z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. 2000r., Nr 94, poz. 1037 ze zmianami).Ustawa ta dopuszcza możliwość podziału spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjnej. W przypadku spółki akcyjnej podział nie będzie możliwy, jeżeli nie został pokryty w całości kapitał zakładowy. Jeśli spółka znajduje się w stanie likwidacji, istnieje możliwość jej podziału, pod warunkiem, że nie rozpoczął się jeszcze podział jej majątku. Nie ma możliwości prawnego podziału spółek osobowych, a także spółek znajdujących się w stanie upadłości majątkowej. W stosunku do tych pierwszych trzeba będzie taką spółkę prawnie rozwiązać i na drodze umownego porozumienia podzielić jej majątek, zakładając nowe spółki.

Pompa próżniowa – jak wybrać, montować i eksploatować?

Coraz częściej zdarza się, że nawet we własnych domach i mieszkaniach montujemy systemy klimatyzacji. Oczywiście w prywatnych obiektach są...

Autos – sprawdzony dostawca wysokiej klasy części zamiennych do pojazdów użytkowych

W przypadku firm, które dysponują flotą pojazdów użytkowych, szybka dostawa części zamiennych jest na wagę złota. Właśnie dlatego warto...

Może Cię zainteresuje: