Firma Koszty prowadzenia działalności gospodarczej

Koszty prowadzenia działalności gospodarczej

-

Pracownicy

Zazwyczaj największym kosztem dla pracodawcy są wynagrodzenia pracowników. Na początkowym etapie działalności większość właścicieli firm unika zatrudniania etatowych pracowników –  gdyż właśnie to wiąże się z największym obciążeniem – i stara się jak najwięcej czynności wykonać sam lub wspomagać się pracownikami na umowę zlecenie którzy mogą  pomagać dorywczo, w miarę potrzeby.  Przychodzi jednak moment kiedy zatrudnienie pełnoetatowych pracowników staje się koniecznością, wtedy trzeba liczyć się z kosztami badań lekarskich, szkoleń BHP i oczywiście pensji, ubezpieczenia i podatków.

Koszty lokalu

Oprócz pracowników jednym z głównych obciążeń finansowych dla przedsiębiorcy jest utrzymanie lokalu firmowego. Trzeba tu się liczyć z kosztami takimi jak: czynsz,  opłaty za prąd, gaz, wodę, media itp. Wydatki poniesione na lokal, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza, mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.  Jeżeli posiadamy odpowiednie warunki można zdecydować się na rejestrację firmy w miejscu zamieszkania wówczas koszty uzyskania przychodów oblicza się w oparciu o wskaźnik udziału powierzchni przeznaczonej do prowadzenia działalności w ogólnej powierzchni nieruchomości.

Reklama i marketing

Każda firma wymaga dobrego wypromowania. Bez reklamy i działań marketingowych ciężko zaistnieć na rynku, a takie działania oczywiście kosztują.  Aby stworzyć rozpoznawalny przez klientów wizerunek  firmy trzeba zainwestować m.in. w: wizytówki, ulotki i foldery, papier do korespondencji i koperty,  stronę w Internecie, reklamę w prasie.

Do stałych wydatków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej zaliczyć można m.in. koszty  księgowości, wywozu śmieci, doradztwa prawnego, koszty samochodu firmowego itp.

Czy ponieśliście jakieś dodatkowe koszty prowadzenia działalności gospodarczej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Gry zespołowe dla dzieci – przykłady

Gry zespołowe jak żadna inna forma aktywności ruchowej w wieku dziecięcym mają nieoceniony wpływ nie tylko na fizyczny rozwój maluszka. Ich przykłady znajdziemy poniżej.

Wniosek o świadczenie rehabilitacyjne

Jakie świadczenia rehabilitacyjne możemy uzyskać? Kiedy możemy wystąpić o świadczenia rehabilitacyjne? Jak ma się sprawa świadczeń podczas rehabilitacji a urlop chorobowy? Jakie dokumenty należy dostarczyć?

Zobacz też

Dieta małego dziecka

Każda dbająca o zdrowie swojego dziecka matka niezwykle troszczy się o jego posiłki. I nic w tym dziwnego, ponieważ zbilansowana, zdrowa i odpowiednio dobrana dieta potrafi zbawiennie wpływać na funkcjonowanie niemal całego organizmu.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: