Fitness Ćwiczenia na pośladki

Ćwiczenia na pośladki

-

1.Najprostszym ćwiczeniem na pośladki jest napinanie i rozluźnianie mięśni pośladków. Ćwiczenie to można wykonywać nawet w czasie pracy.
2.Unoszenie ugiętej nogi w klęku podpartym
Ćwiczenie to angażuje przede wszystkim mięśnie pośladków, ale wpływa również korzystnie na uda. Przyjmij pozycję, zwaną klękiem podpartym. W pozycji tej klęczysz na ziemi, a Twoje przedramiona spoczywają płasko na podłożu. Ściągnij pośladki, wciągnij i napnij brzuch. Podnieś zgiętą, prawą nogę do góry, tak aby pomiędzy obiema częściami nogi znajdował się kąt prosty. Staraj się zrobić jak największy wymach. Piętę skieruj do góry, a palce w dół. Stopa powinna być rozluźniona, mięśnie pośladków napięte. Biodra należy skierować prostopadle do podłogi. Biodro nogi, którą ćwiczysz, nie powinno unosić się. Po 20-30 wymachach możesz zrobić sobie krótką, trwającą niecałą minutę przerwę. Zmień nogę i to samo ćwiczenie wykonaj nogą przeciwną. Całą serię powtórz 3-4 razy.
3.Unoszenie bioder w pozycji „leżenie tyłem”
Ćwiczenie ćwiczy mięśnie pośladków oraz mięśnie dwugłowe ud. Połóż się płasko na plecach, ręce wyciągnij wzdłuż ciała. Złączone stopy oprzyj płasko na ziemi, złącz kolana. Zacznij unosić biodra do góry w ten sposób, aby zrównały się na jednej linii z kolanami i barkami. Gdy podniesiesz pośladki do góry napnij, a następnie opuść, nie dotykając biodrami podłoża. Nie śpiesz się. Ćwiczenie powtórz 20 razy, po czym zrób sobie krótką, trwającą maksymalnie 45 przerwę. Serię ćwiczeń wykonaj czterokrotnie.
4.Odwodzenie nogi w klęku podpartym
Uklęknij na ziemi, dłonie oprzyj na podłożu. Ręce powinny znajdować się na wysokości barków, plecy pozostają wyprostowane. Ściągnij łopatki, wciągnij brzuch. Zacznij odwodzić prawą nogę w bok, czyli unosić ją do boku, pilnując aby w zgięciu, pomiędzy obiema częściami nogi, pozostał kąt prosty.

Znacie inne ćwiczenia na pośladki? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Poprzedni artykułĆwiczenia na uda
Następny artykułĆwiczenia na boczki
Arnika Mazur

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kwiat z filcu – jak zrobić? Krok po kroku

Filc jest idealnym materiałem do robienia kwiatów, zwłaszcza jeśli jest cienki. Z cienkiego filcu możemy wykonać trójwymiarowe ozdoby znacznie łatwiej niż z grubego materiału. Kwiaty, które z niego powstaną, mają mnóstwo uroku i mogą służyć do wielu celów – można z nich zrobić broszki, śliczne pierścionki, spinki do włosów. Można też zrobić ich więcej i potraktować jako niekonwencjonalny bukiet.

Czy można reklamować wycieczkę last minute?

Mimo praktyk biur turystycznych, wyłączenie odpowiedzialności względem turystów last minute jest prawnie niedozwolone. Sam fakt, że wycieczka jest po cenie promocyjnej nie oznacza, że jej organizator ma prawo wyłączenia lub ograniczenia własnej odpowiedzialności.

Zobacz też

Zupa krem szparagowy – przepis

Pod koniec kwietnia każdego roku rozpoczyna się sezon na szparagi - podłużne zielone lub białe warzywo z charakterystycznymi główkami. Myliłby się ten, kto by twierdził, że aby dostać się do polskich sklepów czy targowisk, szparagi muszą pokonać tysiące kilometrów. Szparagarnie są coraz bardziej popularne w naszym kraju, szczególnie w jego zachodniej części, więc nie zostaje nam nic innego, jak tylko próbować przyrządzić ze szparagów potrawy, w tym zupę krem.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: