Fitness Ćwiczenia na boczki

Ćwiczenia na boczki

-

1.Stań lewym bokiem do ściany i oprzyj się o nią lewą ręką. Prawą nogą rób wymachy w bok. Nie zginaj nogi w kolanie i staraj się podnieść ją jak najwyżej. Po piętnastu wymachach stań prawym bokiem do ściany i wykonaj wymachy lewą nogą.

2.Połóż się na lewym boku i oprzyj się lewym łokciem o podłogę tak, aby przedramię spoczywało na ziemi. Prawą rękę załóż za głowę w ten sposób, aby dotknąć kciukiem ucha. Wyprostuj obie nogi w ten sposób, żeby ciało leżało w linii prostej. Złączone nogi podnieś na wysokość ok. 15 cm i opuść, lecz nie kładź ich z powrotem na ziemi. Ruch powtórz 10 razy, po czym połóż się na drugim boku i wykonaj to samo ćwiczenie.

3.Połóż się na lewym boku i oprzyj lewe przedramię wraz z łokciem na ziemi. Drugą rękę załóż za głowę. Unieś obie nogi nad ziemię na wysokość ok. 15 cm. Zegnij nogi w kolanach i podciągnij pod brodę. Staraj się, aby ręka założona za głowę zetknęła się z przeciwległym kolanem. Wyprostuj nogi, ale nie opuszczaj ich do ziemi. Czynność powtórz 15 razy, po czym połóż się na drugim boku i wykonaj to samo ćwiczenie. Pilnuj, aby w trakcie zginania i prostowania nóg nie dotknąć ziemi.

4.Kup twister obrotowy z linkami (ang. figure twimmer). To niewielkich rozmiarów urządzenie pomoże Ci wyćwiczyć mięśnie talii, bioder i ud. Twister ma kształt okrągłego dysku, pokrytego specjalnymi wypustkami. Gdy wejdziesz na niego boso, dodatkowo będziesz miała masowane stopy. Na twisterze można wykonywać rozmaite ćwiczenia. Jednym z nich są skręty talii. Dzięki nietypowej powierzchni twistera oraz zamontowanym linkom bez trudności zachowasz równowagę. Przyrząd ma zaledwie 4 cm wysokości i 25 cm średnicy, dzięki czemu jego przechowywanie nie przysporzy Ci problemów nawet w mieszkaniu o niewielkiej powierzchni. Koszt takiego urządzenia to ok. 35 PLN.

Znacie inne ćwiczenia na boczki? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Poprzedni artykułĆwiczenia na pośladki
Następny artykułĆwiczenia na kręgosłup
Arnika Mazur

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie meble do pokoju dziecięcego?

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny to z pewnością ważne i nierzadko stresujące wydarzenie. Warto więc jeszcze przed porodem przygotować kącik dla maluszka. Wszyscy rodzice, szczególnie w przypadku pierwszego dziecka, chcą, aby meble w jego pokoiku spełniały wszelkie wymogi bezpieczeństwa i funkcjonalności. Nie więcej uwagi należy poświęcić umeblowaniu pomieszczenia dla nieco starszych, choć wciąż szybko rosnących dzieci.

Psychoterapia Gestalt – na czym polega, czy warto?

Współzałożycielami szkoły terapii Gestalt było małżeństwo pierwotnie tradycyjnych psychoanalityków -Fritzi Laura Perls oraz Ralph Hefferline, profesor psychologii i Paul Goodman - pisarz polityczny i anarchista. Z założenia Gestalt miał być formą psychoanalizy, alternatywną do typowej freudowskiej analizy i interpretacji pacjenta przez terapeutę.

Zobacz też

Jak mieszać kolory farb?

Mieszanie barw to podstawa dla każdego, nawet nieopierzonego jeszcze artysty. Jak mieszać kolory? Zapraszam do lektury artykułu.

Pompa próżniowa – jak wybrać, montować i eksploatować?

Coraz częściej zdarza się, że nawet we własnych domach i mieszkaniach montujemy systemy klimatyzacji. Oczywiście w prywatnych obiektach są...

Autos – sprawdzony dostawca wysokiej klasy części zamiennych do pojazdów użytkowych

W przypadku firm, które dysponują flotą pojazdów użytkowych, szybka dostawa części zamiennych jest na wagę złota. Właśnie dlatego warto...

Może Cię zainteresuje: