Fitness Ćwiczenia na kręgosłup

Ćwiczenia na kręgosłup

-

Gorset mięśniowy

Na plecach znajdują się trzy rodzaje mięśni, które podtrzymują kręgosłup: wewnętrzne, środkowe i zewnętrzne. Gdy mięśnie nie są dostatecznie wyćwiczone, kręgi kręgosłupa zaczynają na siebie nachodzić; powstałe w wyniku tego tarcia powodują bóle pleców.

1.Pływanie
Znakomitym sposobem na wzmocnienie kręgosłupa jest pływanie. Podczas tego sportu pracują wszystkie mięśnie ciała. Ćwicząc na basenie, odciążasz stawy i kręgi.

2.Piłka rehabilitacyjna

Ćwiczenie z piłką rehabilitacyjną nie tylko dostarczy Ci niesamowitej przyjemność, ale także pozwoli zmniejszyć wadę postawy. Wielu osobom trudno jest zmobilizować się do gimnastyki, inne nie mogą zbytnio obciążać kręgosłupa. Piłka rehabilitacyjna to doskonałe rozwiązanie w obu przypadkach. Odwróci Twoją uwagę od wysiłku fizycznego, a zarazem nie pozwoli Ci się przeforsować.

3.Masaż pulsacyjny
Od wielu lat naukowcy pracują nad udoskonaleniem technik rehabilitacyjnych. Masaż pulsacyjny to metoda, którą mogą stosować nawet osoby niesprawne fizycznie. Pod wpływem zabiegów na macie masującej mięśnie poprawiają swoją zdolność do kurczenia i rozkurczania się, stają się bardziej elastyczne i lepiej dotlenione. Następuje przyrost masy mięśniowej i wzmocnienie gorsetu mięśniowego, który osłania kręgosłup. Rozluźnienie mięśni i usprawnienie ich funkcjonowania sprawia, że ustępują bóle w krzyżu, karku czy okolicy lędźwi. Poprawia się samopoczucie i ogólna kondycja.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Poprzedni artykułĆwiczenia na boczki
Następny artykułĆwiczenia na plecy w domu
Arnika Mazur

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dlaczego gra wstępna jest ważna?

O wadze gry wstępnej może świadczyć fakt, że wiele osób nie oddziela jej od samego aktu seksualnego, traktując ją jako nierozłączny element udanego współżycia. Oczywiście mężczyźni miewają w tym temacie rozmaite zdania, jednak dobrzy kochankowie posiadają świadomość, że każde doskonałe dzieło sztuki ma swój początek, moment kulminacyjny i finał. Pominięcie zaś któregokolwiek elementu nieuchronnie zaburza harmonię dobrego seksu.

Ile można zarobić na sklepie z ubraniami?

Podanie parametrów dotyczących zarobków na sklepie z odzieżą, nawet w sposób przybliżony, jest rzeczą raczej niemożliwą. Zyski to przychody minus koszty. W zależności od rodzaju kosztów, jakie generować będzie sklep oraz wysokości zysków, zarobek będzie bardzo różny. Możemy otwierać sklepy z odzieżą na zasadzie franczyzy, co zmniejszy nieco ryzyko. Działając na głównej ulicy handlowej czy w centrum handlowym pod szyldem znanej marki, będzie nam znacznie łatwiej. Koszty związane z utrzymaniem butiku, będą jednak dużo wyższe.

Zobacz też

Filtr polaryzacyjny – co to jest, co daje, zastosowanie

Filtr polaryzacyjny ma postać kołową i podobny jest do innych filtrów nakręcanych na obiektyw. Różni się od nich tylko tym, że zamiast jednego szkła ma dwa i pierścień, którym możemy regulować kierunek światła. Te dwa niezwykłe szkiełka powinny być dołączane do wszystkich obiektywów.

O czym pamiętać, kupują nowy wężyk do fajki wodnej?

Elastyczne wężyki do shishy odpowiadają za komfort palenia, a po części również za zapach dymu. Jeśli wybierzesz model, który...

Pompa próżniowa – jak wybrać, montować i eksploatować?

Coraz częściej zdarza się, że nawet we własnych domach i mieszkaniach montujemy systemy klimatyzacji. Oczywiście w prywatnych obiektach są...

Może Cię zainteresuje: