Siłownia jest idealnym miejscem, gdzie możemy zgubić zbędne kilogramy i zyskać jędrne ciało i zgrabną sylwetkę. Jakie są inne efekty regularnych wizyt na siłowni?
polepszeniu ulega ogólna nasza koordynacja ruchowa – ładniej się poruszamy, nie bolą nas plecy (efekt siedzącego trybu życia), mięśnie zostają wzmocnione
ruch wpływa korzystnie na osoby mające problemy z zaśnięciem (nie ćwiczmy jednak tuż przed snem gdyż efekt może być odwrotny, idealny odstęp czasowy to 3 h przed pójściem spać)
regularny wysiłek fizyczny wyzwalał hormon szczęścia – endorfiny więc aby poczuć się lepiej, zdrowiej dla nas będzie poćwiczyć niż zjeść czekoladę

Jak ćwiczyć na siłowni?
1.Najważniejszy jest umiar czyli osoby początkujące nie powinny ćwiczyć kilka godzin na jednym sprzęcie, gdyż łatwo jest o kontuzję. W przypadku dużej nadwagi (czyli silnego obciążenia stawów kolanowych) wybierzmy bezpieczny marsz na bieżni oraz jazdę na rowerku.
2.Zaczynamy od treningu maksymalnie do pół godzin, gdy osiągniemy już poziom kiedy ten czas nas nie męczy – możemy go zwiększyć o kwadrans i np. zamienić marsz na bieg na bieżni a jazdę na rowerku na spinning (bardzo szybka jazda). Ideałem będzie godzinny trening – trzy razy w tygodniu.
3.Zaleta siłowni jest duża liczba przyrządów, w które wyposażona jest nowoczesna siłownia, co pozwala na wszechstronne trenowanie całego ciała. Znajdziemy więc na niej sprzęt do:
„cardio”, pomagające w rozgrzewce jak: rowerek, bieżnia, wiosła służą do rozgrzewki.
do wzmacniania mięśni – wszystko to co tak strasznie wygląda jak atlasy, – kształtujące mięśnie ud, ramion, pleców oraz ciężary,
przyrządy siłowe, służące do spalania tłuszczu to: steper, orbitrek, bieg na bieżni, szybka jazda na rowerku.
4.Jeśli chcemy schudnąć, musimy przyjąć odpowiedni trening, który złożony będzie z odpowiedniej liczby ćwiczeń i na odpowiednich przyrządach. Aby zgubić zbędne kilogramy większa część planu
treningowe powinny stanowić ćwiczenia siłowe gdyż zwiększają masę mięśniową, która wpływa na przyspieszenie metabolizmu.

Czy znacie jakieś inne ćwiczenia na odchudzanie? Podzielcie się nimi w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta rybna
Następny artykułSiłownia – ćwiczenia dla początkujących

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here