1. Zawsze miej ze sobą odpowiedni strój do ćwiczeń, najlepiej wykonany bawełny oraz odpowiednie buty. Warto również pamiętać o ręczniku, wodzie i czymś zdrowym do jedzenia po treningu (np. owoc, jogurt)
2. Warto poprosić o pomoc trenera lub osobę która tam pracuje, aby wytłumaczyła nam jak obsługiwać poszczególne przyrządy oraz doradziła jaka ilość wysiłku i w jakim natężeniu jest dla nas odpowiednia.
3. Warto obserwować innych, aby kontrolować siebie czy aby na pewno dobrze wykonujemy ćwiczenia, jednak nie starajmy się dorównać najlepszym (np. zwiększając zbytnio szybkość bieżni) i dostosowujmy wysiłek do swojego poziomu.
4. Jeśli trenerzy na twojej siłowni nie są zbyt chętni do pomocy, to oczywiście możesz zmienić siłownię. Innym rozwiązaniem jest szukanie samemu informacji na temat planów treningowych u ćwiczących znajomych, w Internecie, odpowiedniej prasie.
5. Pamiętaj, iż ćwiczenia powinny być systematyczne więc jeśli już zdecydowałeś się na ich podjęcie warto kontynuować, niezależenie od pogody czy samopoczucia. Niestety nasza forma, raz zdobyta z trudem, szybko zniknie jeśli nie będziemy jej podtrzymywać regularnym ruchem.
6. Jeśli jesteśmy już na treningu to starajmy się ćwiczyć sumiennie i uczciwie – chyba, że siłownię traktujemy jako miejsce spotkań towarzyskich i to nie zgrabna sylwetka jest naszym priorytetem.
7. Unikaj przeforsowania czyli ćwiczeń 7 razy w tygodniu – to naprawdę nic nie da a tylko, gdy pojawią się dodatkowe obowiązki. zniechęcisz się do siłowni. Lepiej i zdrowiej jest ćwiczy 3 razy w tygodniu po godzinie.
8. Warto popróbować ćwiczeń na wszystkich, dostępnych przyrządach na siłowni – na pewno ich nie zepsujesz, a może coś nowego przypadnie ci do gustu.
9. Dieta – nie ma sensu się katować na siłowni a potem zjadać kalorie w tłustych lub słodkich potrawach.
10. Możesz chodzić samemu (najczęściej kobiety mają problem z poczuciem wstydu bycia samemu na siłowni) lub z koleżanką. Jest jednak zawsze ryzyko czy jeśli ona zrezygnuje to ty również. Pamiętaj na siłowni nikt cię nie ocenia jak wyglądasz, wszyscy są tam po to aby ćwiczyć i dzięki temu czuć się oraz wyglądać lepiej.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć?
Następny artykuł6 Weidera – ćwiczenia

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here