Pod tą nazwą kryje się seria sześciu ćwiczeń, które należy wykonywać przez okres 6 tygodni. Za twórcę programu uważa się Josefa Weidera – współzałożyciela kanadyjskiej Federacji Kulturystów oraz wydawcę magazynów poświęconych fitnessowi i kulturystyce jak „Muscle&Fitness” oraz „Shape”. Co ciekawe, wbrew temu przekonaniu Josef Weider ulepszył program i nazwał poszczególne ćwiczenia, które w rzeczywistości znane były już wcześniej.

Uwaga!

Aby ćwiczenie przyniósł skutek musimy je wykonywać starannie i uczciwie przez okres 6 tygodni. Najważniejsze jest to, aby nie robić przerw między poszczególnymi elementami treningu, a w momencie największego naprężenia mięśni, zatrzymać ruch przez 3 sekundy.

  • Krok pierwszy

    Leżymy na plecach, ręce mamy ułożone wzdłuż ciała, które lekko pochylamy do przodu. Kładziemy dłoń na kolanie, ugiętym pod kątem 90 stopni, dla ułatwienia możemy lekko przytrzymać je dłonią. Wytrzymujemy ruch 3 sekundy w tej pozycji i robimy to samo tylko z drugą nogą.

  • Krok drugi

    Pozycja pozostaje taka sama – czyli leżymy na plecach, nogi ugięte – z tą różnicą iż chwytamy dłońmi za oba kolana i trzymamy tak przez 3 sekundy.

  • Krok trzeci

    Leżymy na plecach, ręce mamy splecione za głową a nogi ugięte pod kątem 90 stopni przy czym łokciami dociągamy do lewego kolana i wytrzymujemy tak przez 3 sekundy.

  • Krok czwarty

    Zachowujemy tą pozycję (leżenie na plecach, ręce za głową a nogi ugięte)z tą różnica, że łokciami dociągamy do obu kolan i wytrzymujemy tak przez 3 sekundy.

  • Krok piąty

    Dalej leżymy na plecach, a ręce mamy splecione za głową. Nogami wykonujemy rowerek a jednocześnie robiąc przy tym serię skręconych skłonów, starając się dotknąć naprzemiennie łokciami do kolan. Seria trwać powinna około 20 sekund.

  • Krok szósty

    Leżymy na podłodze, ręce mamy ułożone wzdłuż tułowia dłońmi do podłogi a nogi wyprostowane. Ćwiczenie polega na tym, że pochylamy się do przodu i wytrzymujemy tak przez 3 sekundy.

  • Stosowaliście kiedyś 6 Weidera? Jakie efekty udało się Wam dzięki niej osiągnąć?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSiłownia – ćwiczenia dla początkujących
Następny artykułĆwiczenia ze sztangą

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here