Fitness Triceps - ćwiczenia

Triceps – ćwiczenia

-

Przystępując do ćwiczeń zastanówmy się, co chcemy osiągnąć i w jakim czasie. Postawienie sobie celu np. wygląd Schwarzeneggera, pomoże nam w realizacji planu, trening nie będzie wówczas tak męczący. Musimy pamiętać, iż kulturystyka nie składa się tylko z treningów i odpowiedniej diety lecz stać się powinna naszym nowym stylem życia. Co więcej, układając plan treningu musimy uwzględnić pracę, obowiązki rodzinne i styl życia, jaki prowadzimy, tak aby nie kolidowały z nim treningi. Przecież ćwiczymy dla przyjemności, nie chcemy więc aby trening przebiegał w atmosferze pośpiechu.

Przykłady ćwiczeń:
1.Prostowanie ramion – siadamy na ławce w pozycji z podpartymi plecami a sztangę trzymamy nad głową, w dłoniach w rozstawie mniejszym niż rozstaw barków. Łokcie skierowane są do góry, opuszczamy sztangę za kark. Następnie staramy się wyciskać ciężar do gór aż do momentu pełnego wyprostowania rąk, ruchy te powtarzamy potem od nowa.
2.Wyciskanie – kładziemy się na plecach, na ławce treningowej. Nad głowa trzymamy sztangę a dłonie ustawiamy na mniejszej szerokości niż rozstaw barków. Zginamy jedynie łokcie i powolutku opuszczamy sztangę w stronę czoła Po takim ruchu odwracamy go i wyciskamy ciężar w górę. Pamiętajmy aby mocno napinać mięśnie tricepsów.
3.Wyciskanie w dół na wyciągu – jest to ćwiczenie bardzo popularne i dające efekty. Chwytamy skośny drążek i pochylamy się lekko do przodu, aby stopy były razem. Łokcie muszą być zablokowane przy tułowiu. Zaczynamy teraz wyciskać drążek do dołu a następnie pozwalamy aby ciężar uniósł drążek do góry. Rozpoczynamy kolejny ruch wyciskania w dół gdy drążek przekroczy poziom pozycji równoległej przedramion do podłogi.

Znacie inne ćwiczenia na triceps? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ćwiczenia na płaski brzuch w 2 tygodnie

Płaski brzuch nie jest prosto osiągnąć, co jednak zrobić jeśli do wyjazdu nad morze zostało dwa tygodnie? Pozostaje tylko zacisnąć zęby i przejść na radykalną dietę, połączoną ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym.

Jak udostępniać zdjęcia w sieci?

Chcesz udostępnić zdjęcia w Internecie, a nie wiesz dokładnie jak to zrobić? Poniżej rozwiązujemy ten problem.

Zobacz też

Jak leczyć niepłodność?

Leczenie niepłodności to zwykle długi i skomplikowany proces. Najważniejsze jest kompleksowe podejście do tej kwestii i uznanie, że nie chodzi jedynie o problem osoby dotkniętej niepłodnością, ale o wspólną sprawę. Jeśli zatem podejrzewasz, że w Twoim związku mogą pojawić się problemy z płodnością, zanim udasz się do lekarza, dowiedz się jak wygląda kuracja lecznicza.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: