Fryzury Fryzury dla twarzy w kształcie serca

Fryzury dla twarzy w kształcie serca

-

Czego unikać

– Bardzo krótkich fryzur, np. na „jeżyka”
– Fryzur, które odkrywają czoło
– Fryzur zbyt wystrzyżonych na karku
– Uczesań w „koński ogon”
– Fryzur obfite u góry albo zbyt krótkich i pełnych, poszerząją one bowiem optycznie górne partie twarzy i zaburzą jej proporcje.

Jak się czesać:

Fryzura powinna optycznie zaokrąglać policzki i tuszować okolice czoła. Idealne są uczesania uwydatniające kości policzkowe oraz oczy.
Polecane są fryzury z ukośną grzywką oraz sięgające niżej linii podbródka.
Sprawdzają się włosy półdługie z przedziałkiem na bok.
Polecane są fryzury z krótką grzywką.
W przypadku dłuższej grzywki staraj się ją zaczesywać na bok, aby wyeksponować kości policzkowe.
Końcówki włosów powinny być mocno wycieniowane.
Ważne jest dodawanie fryzurze puszystości w dolnej części twarzy – np. miękkie i sięgające brody loki.
Idealnym rozwianiem może być krótki bob, dający wiele sposobów stylizacji. Można wygładzić włosy prostownicą lub zrobić „artystyczny nieład” w trakcie suszenia.
Proste włosy może pokręcić w loki, co nada bardzo romantyczny i kobiecy wygląd.

Jakiego kształtu jest Wasza twarz? Czy macie pod nią odpowiednio dobraną fryzurę?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Spłata karty kredytowej na raty

Jednym z dobrodziejstw karty kredytowej, a jednocześnie ogromną pułapką jest sposób spłaty zadłużenia karty. To, że można spłacić je w dowolnym momencie, a co miesiąc jedynie regulować spłatę minimalną dla wielu jest sensem istnienia tego instrumentu. Ale niektórzy wpadają w tą słodką pułapkę i jak nie trzeba - nie płacą. A co z tego wynika, nie trudno przewidzieć, po prostu bardzo wysokie koszty.

Dom pasywny energooszczędny – zalety i wady

Domy pasywne to wynalazek rynku niemieckiego. Niemieccy konstruktorzy próbowali obniżyć koszty utrzymania domu do niezbędnego minimum, ponieważ energia z roku na rok staje się coraz droższa. Jest to stosunkowo młody wynalazek, ponieważ powstał w latach 90-tych ubiegłego stulecia.

Zobacz też

Jak wykonać masaż oczu?

Masaż oczu działa odmładzająco, poprawia stan skóry i opóźnia tworzenie się zmarszczek pod oczami.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: