Dobrą fryzurą przy takiej urodzie jest upięcie włosów u góry i wypuszczenie kilku pasm. Ewentualnie strzyżenie zasłaniające zbyt szerokie czoło i boki twarzy. Celem fryzury jest optyczne zmniejszenie policzków oraz zaokrąglenie podbródka. Robiąc makijaż eksponujemy oczy i usta, róż aplikując tuż pod włosami, z boku czoła oraz na końcu brody.

Czego unikać:

– Bardzo krótkich fryzur
– Uczesań, które odkrywa czoło
– Fryzur ze zbyt podgolonym lub wystrzyżonym karkiem
– Czesania w „koński ogon”
– Upinania włosów w wysoki kok

Jak się czesać:

Najlepsze fryzury do tej twarzy są z długich, pofalowanych włosów przysłaniających twarz po bokach i luźno się układające na czole. Możesz również zastosować prosto ściętą grzywkę, która przeciwstawia się ostremu podbródkowi.
Wskazane też są uczesania z włosów półdługich i wycieniowanych (nieważne czy masz włosy proste czy kręcone), noszone z przedziałkiem na bok.
Idealna fryzura to będzie dla ciebie strzyżenie w klasycznego boba.
Wskazane są krótkie grzywki, a w przypadku długich, zaleca się zaczesywanie je na bok, aby odsłaniały czoło jednocześnie zakrywając policzki.
Aby zasłonić kości policzkowe możesz również czesać je z przedziałkiem na bok, a włosy z jednej strony chować za ucho.
Dolną cześć twarzy złagodzi uczesanie z puszystych lub podkręconych końcówek włosów. Można też je wywinąć i wycieniować. Jest to dobry sposób, aby ukryć podbródek a jednocześnie zasłonić szerokie czoło, co nada rysom twarzy harmonię.
Dobrze wygląda się we fryzurach dłuższych, sięgających poniżej uszu. Pamiętać należy, by wywijać włosy na zewnątrz lub do wewnątrz – w ten sposób uzyskamy równowagę pomiędzy górą a dołem.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZarobki kobiet a problemy w związku
Następny artykułFryzury dla twarzy w kształcie serca

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here