Fryzury Jak zrobić fryzurę bob?

Jak zrobić fryzurę bob?

-

Bob, jest postrzegany jako fryzura idealna dla kobiet ekstrawertycznych i lubiących zwracać na siebie uwagę. Wyróżniamy różne odmiany wyżej wymienionej fryzury. Mamy więc zarówno do czynienia z jego forma standardową (ścięte prosto boki i grzywka) jak i bardziej nowoczesną, z asymetrycznymi bokami. Bob sprawdza się idealnie w przypadku kobiet, które posiadają okrągła twarz. Odpowiednio wycieniowana i dobrana fryzura – optycznie ją wydłuży.

Te panie powinny zdecydować się na poniższe strzyżenie:

– cieniowane włosy średniej długości,

– bob z dłuższych pasm włosów, ale bez grzywki (jeżeli się na nią zdecydujemy to niech opada na jedną stronę i będzie obcięta pod kątem),

– bob może być obcięty asymetrycznie, a włosy, jeśli są krótkie, można zaczesać fantazyjnie do góry.

Bob – strzyżenie

Aby osiągnąć, wyżej opisaną fryzurę, poszczególne pasma włosów, fryzjer musi skrócić warstwami. Te pod spodem, w efekcie powinny być, krótsze, a na wierzchu- dłuższe. Jeśli są, tak warstwowo ostrzyżone to łatwiej jest je stylizować, gdyż włosów same podwijają się pod spód.

Modelowanie

Na mokre włosy nałóż środek stylizujący, przy pomocy szczotki podkręć końcówki pod spód – jednocześnie je susząc. Całość możesz utrwalić lakierem.

Uwaga!

Fryzura bob jest klasyczna i zawsze wygląda elegancko. Co najważniejsze, ten efekt osiąga się dzięki nieskomplikowanym i nie pochłaniającym dużo czasu zabiegom stylizacyjnym. Pewnie dlatego nie traci na swej popularności. Pojawiła się w latach 20 (kiedy kobiety poszły do pracy, gdy ich mężowie trafili na front, a krótkie włosy były po prostu wygodniejsze w utrzymaniu) potem powróciła w lata 60., a obecnie znów jest modna. Różne jego formy można podpatrzyć u najbardziej popularnych kobiet świata. Redaktor naczelna Vouga, Anna Vintour, nosi z dumą, od wielu lat, swą fryzurę. Także Victoria Beckham, po latach fryzjerskich eksperymentów, zdecydował się na uczesanie w stylu bob. Najmłodszą zwolenniczką tego typu fryzury, jeszcze do niedawna była Rihanna, która wybrała opcję boba asymetrycznego.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Łosoś – przepis

Łosoś to królewska, pyszna i warta swojej ceny ryba. Warto spróbować jej delikatnego, różowego mięsa, bo dobrze przyrządzona zachwyca, może być przysłowiowym „niebem w gębie”. Jak przyrządzić łososia łatwo i tak, aby wydobyć z niego subtelny smak?

Zmiany prawne dotyczące fundacji i stowarzyszeń o 2012 roku

Jeśli chodzi o funkcjonowanie stowarzyszeń i fundacji, to trudno w jednym artykule wskazać wszystkie ważne zmiany. Przede wszystkim zależy to od specyfiki danej organizacji i obszarze, w jakim prowadzi ona działalność. Można jednak wymienić klika aktów prawa, które mają szczególne znaczenie dla tych podmiotów.

Zobacz też

Jak zrobić decoupage na metalu – krok po kroku

Metalowe osłonki, doniczki oraz konewki będą wyglądać wyjątkowo efektownie, jeśli pomalujemy je i ozdobimy serwetkami. Ozdabianie decoupage’m metalowych przedmiotów jest doskonałą opcją zwłaszcza wtedy, gdy ów przedmioty są stare i zniszczone.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: