Dlaczego właśnie bombka?

– Jest prosta w ułożeniu.
– Wygląda się w tym uczesaniu twarzowo zarówno z grzywka jak i bez.
– Pasuje wielu kobietom, bez względu na wiek.
– Na bazie bombki możemy stworzyć wiele innych jej wariantów.
– Wiele osób uważa, iż krótkie włosy odbierają kobiecość. Czasami jednak jest nam wygodniej, szczególnie latem, w krótszym uczesaniu. Bombka, mimo, iż jest fryzurą z takich właśnie włosów nie odbiera kobiecie jej seksapilu.
– Jej sukces i nieustająca popularność, mimo zmieniających się trendów, tkwi właśnie w prostocie tego uczesania.

Żeby fryzura dobrze się prezentowała, musi być profesjonalnie wystrzyżona. Boczne kosmyki, przy tym uczesaniu, muszą być zostawione dłuższe. Pasma skracają się w kierunku tyłu głowy.

Istnieje kilka sposobów na modelowanie bombki:

1. Nałóż na włosy piankę nadającą objętość a potem wysusz włosy na szczotce, końcówki włosów możesz wywinąć na zewnątrz.
2. Wygładź prostownicą końcówki włosów i jeśli masz dłuższą grzywkę – zaczesz ja na bok.
3. Zaczesz włosy gładko do tyłu i nałóż opaskę.
4. Możesz również zdecydować się na bombkę z krótka grzywka i mocno wygolonym karkiem, fryzura ta wydłuża optycznie szyje.
5. Włosy susz głową w dół, potem spryskaj od dołu lakierem, co utrwali uzyskany efekt puszystości. Następnie włosy rozczesz i zrób z boku przedziałek.

Bombka jest to uczesanie wskazane dla kobiet o pociągłej twarzy, gdyż taka fryzura optycznie ja zaokrągli.

Czesałyście się kiedyś „na bombkę”? Podobała się Wam taka fryzura?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić fryzurę bob?
Następny artykułKok – jak zrobić?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here