Jak mieć kok idealny:

1. Kok warto układać z włosów, które nie są świeżo umyte – zbyt sypkie są trudniejsze do ułożenia.
2. Do jego upięcia zawsze używaj spinek i wsuwek dobrej jakości – te o zbyt ostrych końcówka niepotrzebnie powyrywają włosy i mogą uszkodzić skórę głowy.
3. Kiedy przystępujemy do upinania koka warto mieć naszykowane wszystkie akcesoria jak lakier, gumkę do włosów, spinki i np. elementy dekoracyjne = np. kwiaty, ozdobne spinki (jeśli chcemy ich użyć).
4. Warto zostawić kilka kosmyków, aby swobodnie opadały na twarz.
5. Przed upięciem koka wart we włosy wetrzeć trochę pianki – będą się lepiej układać.
6. Cienkie włosy warto podkręcić lokówką – wtedy nabiorą objętości.
7. Jeśli chcesz, aby kok wydawał się bardziej gęsty – wyczesz włosy szczotka przed ich upięciem.
8. Lakier warto użyć w celu utrwalenia fryzury – oczywiście użyj takiego, który nie skleja włosów.

Sposoby upięcia koka:

Najprostszy – zwiąż włosy w kitkę (nisko nad karkiem) potem natapiruj włosy i utrwal lakierem. Włosy uczesz i owiń wokół gumki. A na koniec upnij tak by nie było widać spinek.

Wyszukany –włosy zakręć na grube wałki, potem już suche uczesz i podziel na pięć części. Jedną zaczesz do tyłu i upnij na karku a końce wywiń do góry (formując z nich rulon). Końce rulonu upnij wsuwkami aby nie było ich widać. Tak samo zrób z pozostałymi częściami pasm włosów- po obu stronach właśnie uformowanego rulonu. Starannie schowaj końce włosów i upnij tak, aby nie było widać spinek.

Niedbały kok – z zebranych na czubku głowy włosów i zawiniętych wokół własnej osi formujemy kok związując go gumką.

Kok elegancki – zrób przedziałek na boku i zwiąż włosy w kucyk (ścisły tak aby góra włosów pozostała gładka). Pozostałe kosmyki skręć wokół palca, przypnij wsuwkami do kucyka i polakieruj je.

Jakie fryzury najczęściej nosicie? Pochwalicie się swoim uczesaniem w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić fryzurę bombkę?
Następny artykułJak zrobić loki?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here