Gry Thief 3 - tutorial

Thief 3 – tutorial

-

Poniżej najważniejsze porady, które pomogą stawiać kroki początkującym:


1. Twoim największym sprzymierzeńcem jest cień i mrok. Za wszelką cenę staraj się unikać światła pamiętając przy tym, że możesz go gasić (np. pochodnie). Przechodzący strażnicy mają znacznie gorszą widoczność w mroku, zaś patrolując teren bez latarni lub pochodni jesteś praktycznie niewidzialny.


2. Unikaj bezpośredniej walki ze strażnikami w mieście. Kiedy wzniosą alarm to po pokonaniu jednej grupy będą pojawiały się kolejne. Staraj się eliminować poszczególnych strażników za pomocą pałki. Uderzenie w głowę będzie skuteczne, gdy nasz bohater będąc blisko sam podniesie rękę na strażnika – to znak, że można uderzać.


3. Poganie i Hammeryci to dwie frakcje, które możesz zwalczać, jednak jest to nieopłacalne. Zamiast tego możesz zawiązać z nimi sojusz – dzięki temu będziesz mógł swobodnie poruszać się w miejscach, gdzie mają najwieksze wpływy w mieście.


4. W dalszej części gry, gdy pojawią się Łowcy, staraj się unikać bezpośredniej walki. Zamiast tego naprowadź ich na wrogie frakcje – dojdzie do potyczki między nimi, dzięki czemu nasz bohater będzie mógł bezpiecznie uciec z danego miejsca.


5. Kiedy tylko to możliwe i w pobliżu nie ma strażników, staraj się okradać cywilów – czasem zostawiają ciekawe rzeczy, które można wykorzystać bądź sprzedać w sklepie. Aby skutecznie okraść cywila, trzeba go podejść od tyłu i wystraszyć poprzez wyciągnięcie broni (nie należy go zabijać). Przestraszony mieszkaniec rzuci na ziemie wszystko co ma i ucieknie, dzięki czemu będziesz mógł spokojnie pozbierać łupy.


6. Często odwiedzaj komisy – możesz tam sprzedawać zdobyte łupy, a także sklepy, w których zaopatrzysz się w nowe przedmioty (np. strzały lub mikstury leczące).

Graliście kiedyś w Thief 3? Jakie są Wasze opinie na temat tej gry? Zapraszam do udzielania się w komentarzach.

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Krem z kalafiora – przepis

Krem kalafiorowy jest pyszny. Nie musicie nam wierzyćna słowo, zróbcie go i przekonajcie się sami.

Czym są alimenty?

Alimenty kojarzą się głównie (potocznie i mylnie) z dodatkowymi pieniędzmi, jakie trafiają do kieszeni osób zobowiązanych. Nie należy jednakże uogólniać, gdyż świadczenia alimentacyjne nie służą wzbogaceniu się czy spełnianiu zachcianek - lecz mają za zadanie zapewnić niezbędne środki utrzymania i to nie tylko w formie pieniężnej.

Zobacz też

Co warto zobaczyć w Białymstoku?

Najcenniejszym zabytkiem w Białymstoku jest zespół pałacowo-parkowy Branickich. Kompleks ten bywa także nazywany „Wersalem Podlasia” czy „Polskim Wersalem”. Obecnie jest to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich.

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: