Ogólnie rzecz biorąc, jak w każdej grze, dobre wyniki przychodzą z czasem. Należy ćwiczyć, analizować swoje posunięcia, a to zaowocuje lepszymi rezultatami końcowymi.

Jeśli ktoś nie odnotowuje oszałamiających rezultatów w saperze, a chciałby uzyskać dodatkową pomoc w trenowaniu gry, może sięgnąć po znane doświadczonym graczom sposoby na ułatwienie sobie gry.

Pierwszy z nich polega na wpisaniu zaraz po uruchomieniu gry kodu „xyzzy”, a następnie wciśnięciu na klawiaturze kombinacja <SHIFT> + <ENTER>. Ten zabieg spowoduje, że na ekranie komputera pojawi się w lewym górnym roku biały piksel (punkt). Następnie wystarczy już tylko nakierować ten punkt na pola planszy i sprawdzać jego reakcję. Gdy zmieni kolor na czarny, oznacza to, że pole, na które najechaliśmy kryje w sobie niemiłą wybuchową niespodziankę. Wskazany powyżej sposób sprawdza się w większości systemów Windows.

Drugi sposób: gdy odsłonimy pierwsze pole na planszy, należy jednocześnie wcisnąć na klawiaturze prawy oraz lewy przycisk myszki oraz klawisz <ESCAPE>. Ta operacja skutkuje z kolei zatrzymaniem się licznika. W innej wersji przy ustawionym na odsłoniętym polu kursorze wciskamy lewy klawisz myszki oraz klawisz <ESCAPE>.

Możliwe jest również zatrzymanie czasu, jeśli klikniemy zminimalizujemy okno gry. Szybkie zminimalizowanie w przypadku systemu Windows XP uzyskuje się wciskając na klawiaturze kombinację „Klawisz Windows + D”, a następnie w natychmiastowym tempie należy przywrócić okienko oraz kliknąć w nieodkryte pole.

Uwaga!

Warto też zauważyć, że poziomy początkujący oraz zaawansowany posiadają na tyle niewiele plansz, że jest możliwe, by opanować je na pamięć, wówczas gra staje się łatwiejsza, a osiąganie lepszych rezultatów przychodzi szybciej.

Poniżej możesz obejrzeć videoinstruktaż dotyczący Sapera:

Lubicie grać w Sapera? Jak wyglądają Wasze statystyki? 🙂

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułShoarma – przepis
Następny artykułRolada z żółtego sera – przepis

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here