Hobby Jak odzyskać skasowane zdjęcia?

Jak odzyskać skasowane zdjęcia?

-

W takiej sytuacji najlepiej udać się do którejś ze specjalistycznych firm zajmujących się odzyskiwaniem danych. Niektóre laboatoria fotograficzne współpracują z takii firmami, także nawet tam możemy uzyskać niezbędne informacje. Odzyskiwanie danych jest dosyć kosztowne i nawet powierzając nasze nośniki pamięci w ręce profesjonalistów, nie mamy 100% pewności, że dane uda się odzyskać.

Sami także możemy spróbować odzyskać skasowane dane. Jeśli nie nadpisaliśmy utraonych danych, to znaczy, jeśli nie zapisaliśmy na karcie, z której dane zniknęły nowych zdjęć, jest szansa. Trzeba wyposażyć się w jeden z programów do odzyskiwania danych, taki na przykład jak: EasyRecovery Professional, Digital Photo Recovery, Runtime GetDataBack, Bad Copy Pro, Professional Image Recovery Made Easy lub Zero Assumption Digital Image Recovery.

Najważniejsze, żeby komputer odczytał aparat jako dodatkowy dysk zewnętrzny. Jeśli tego nie robi, skorzystajmy z czytnika kart pamięci.

Programy te są stosunkowo łatwe w obsłudze. W Easy Recovery, jeśli tylko komputer znajdzie dodatkową pamięć, którą w tym wypadku jest aparat lub czytnik kart pamięci, wybieramy format recovery lub data recovery i wskazujemy kartę pamięci. W Bad Copy wchodzimy w Digital Media CF/SM/Flash, zaznaczamy Search and Recovery Photos and Image Only, zaznaczamy miejsce z którego program ma odzyskać dane i wybieramy Next. Jak pojawi się ekran Note For Lost File Rescue – Mode#2, klikamy Start. Program przeszuka całą kartę pamięci i wypisze to, co znajdzie.

jak odzyskać zdjęciasxc.hu

Pamiętajmy tylko, żeby nie zapisywać odzyskanych zdjęć, na tym samym nośniku, z którego program odzyskuje dane. Najprawdopodobniej i tak nie będzie to możliwe.

Pozostałe wymienione przez mnie programy działają na podobnej zasadzie. Niektóre radzą sobie lepiej, inne gorzej z odzyskiwaniem danych. Warto im jednak poświęcić trochę czasu, a jeśli samodzielna próba odzyskania przez nas utraconych danych się nie powiedzie, wówczas udajmy się z nośnikiem do specjalistów.

Co robicie, aby chronić swoje zdjęcia przed utratą? Zdarzyło się Wam kiedyś utracić efekty sesji?

Dawid Markiewicz

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Formalności prawne przy kupnie mieszkania

Zakup mieszkania jest poważną inwestycją, dlatego powinna ona być przemyślana, zaś nabywca powinien zabezpieczyć się prawnie przed późniejszymi nieprzyjemnościami. Podpisanie umowy sprzedaży sporządzonej u notariusza jest tak naprawdę najprostszą formalnością prawną związaną z zakupem mieszkania. Należy dopilnować wielu dodatkowych formalności, by po zakupie naprawdę cieszyć się nowym domem.

Zapiekanka z kaszanką i ziemniakami – przepis

Doceniasz proste, tradycyjne przepisy i smaki? W takim razie podaj zapiekankę z ziemniakami i kaszanką!

Zobacz też

Zimowa depresja – przyczyny, objawy, leczenie

Depresja zimowa zaliczana jest do zaburzeń afektywnych sezonowych, do depresji atypowych. Depresja sezonowa najczęściej przejawia się w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień staje się krótszy. Cechuje się tym, że obniżenie nastroju rozpoczyna się w jesieni, a wiosną czy latem mija. Depresja zimowa najprawdopodobniej związana jest z zaburzeniem rytmu okołodobowego u człowieka, na skutek braku ilości światła słonecznego wczesnym rankiem.

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Dlaczego modele do sklejania to idealne hobby dla dorosłych?

Modele do sklejania to nie tylko zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych. To fascynujące hobby, które pozwala na...

Może Cię zainteresuje: