W tym celu, jedną lampę przypisujemy do „grupy A”, drugą do „grupy B”. Odpowiednią grupę ustawiamy na lampie błyskowej, przełączając włącznik z pozycji „Off” na „Remote”, a następnie kręcimy pokrętłem wybierając odpowiednią grupę i kanał komunikacyjny. I to wszystko, co będziemy musieli zrobić przy lampach błyskowych. Całą resztą ustawień będziemy zarządzać za pomocą aparatu.
Wchodzimy do menu aparatu, wybieramy „Menu ustawień osobistych”, a następnie „Wbudowana lampa”. Przełączmy wbudowaną lampę w „Sterownik błysku”. Pierwsza lampa błyskowa przypisana jest do „grupy A”, a druga do „grupy B”. Wszystkie parametry, takie jak intensywność błysku możemy regulować właśnie tutaj, wybierając odpowiednie ustawienia w danej grupie. Możemy nawet całkowicie wyłączyć jedną lampę. W tym celu, musimy wybrać pole „tryb” w grupie, do której przypisana jest lampa i zmienić ustawienia na „–”. Ten symbol oznacza całkowite wyłączenie danej lampy.
Uwaga!
Pamiętajmy jednak, że wszystko będzie działać poprawnie tylko wtedy, jeśli włączymy wbudowaną w korpus lampę błyskową. Jeśli nie posiadamy wbudowanej lampy błyskowej, czyli jesteśmy posiadaczami bardziej zaawansowanych lustrzanek cyfrowych, wówczas będziemy musieli skorzystać z nadajnika SU-800, który montuje się w gnieździe gorącej stopki na górze korpusu lub z kolejnej lampy błyskowej.
Mieliście jakieś problemy z połączeniem lamp? Dajcie znać.