Pokrowiec powinien być dopasowany kształtem do telefonu. Zbyt mały utrudni nam wkładanie i wyciąganie telefonu, zbyt duży może doprowadzić do tego, że telefon z niego wypadnie i ulegnie zniszczeniu. Możemy wydać ogromną sumę na firmowy pokrowiec, możemy także wykonać go sobie sami, wtedy mamy szansę dowolnie go spersonalizować. Np. jeśli telefon służy nam także do słuchania muzyki, możemy zrobić sobie kieszonkę na słuchawki.

Do wykonania pokrowca użyj wytrzymałych materiałów, najlepiej grubszych. Cienka tkanina na pewno nie uchroni twojego telefonu przed zniszczeniem w wyniku upadku. Świetnie sprawdzają się robótki z grubej włóczki, tak zwane skarpetki. Gruby denim, filc, tweed, skóra – również zabezpieczą twój telefon przed zniszczeniem.

pokrowiec na komputerjak zrobić pokrowiecFot. Monika Piotrowska

Mój pokrowiec wykonałam z plastikowej reklamówki. Dlaczego? Ponieważ plastik jest wytrzymały i kolorowy, a kilka warstw plastiku daje grubość, która dobrze chroni telefon przy upadku z wysokości.

żelazko, papier do pieczenia, nożyczki, igła i nitka, Jeśli lubisz zdecydowanie ozdabiać swoje handmade’y, zaopatrz się w: bezbarwny lakier, pisaki lub tkaninę na podszewkę, nożyk do wycinania albo precyzyjne nożyczki, ewentualnie nóż do krojenia na ciepło.

Zaczynamy od stworzenia z reklamówki kawałka sztywnego plastiku. Odcinamy nożyczkami uchwyty i dno reklamówki. Składamy na pół. Jeśli reklamówka jest jednorazowa, składamy ją więcej niż raz. Zbyt cienki plastik nie ochroni wystarczająco telefonu. Wkładamy reklamówkę między dwa kawałki papieru do pieczenia, który ochroni żelazko i powierzchnię na której prasujemy przed zniszczeniem. Żelazko powinno być nastawione na średnią temperaturę. Wyprasowany plastik powinien być całkowicie gładki i nie powinien się rozwarstwiać.

etui na komórkę

Fot. Monika Piotrowska

Plastik przykładamy do telefonu w celu dopasowania rozmiaru. Możemy pomóc sobie jakimś pisakiem lub wsuwkami. Nie używamy szpilek – zostawią w pokrowcu widoczne dziurki. Zszywamy boki pokrowca kontrolując, czy jest dobrze dopasowany do telefonu.

Zszyte boki można zabezpieczyć dodatkowo szybkoschnącym, mocnym klejem. Nie używamy go jednak, gdy telefon znajduje się w środku pokrowca. Klej mógłby trwale skleić pokrowiec z telefonem.

Jeśli lubimy proste przedmioty, nasz pokrowiec jest gotowy. Możemy nożyczkami nadać mu kształt, który ułatwi wyjmowanie telefonu ze środka.

Jeśli natomiast chcemy nadać futerałowi oryginalny wygląd, użyjmy pisaków. Na rynku są dostępne różne marki pisaków, które są wypełnione farbą i służą do ozdabiania przeróżnych przedmiotów (np. Molotow). Użyj ich do stworzenia własnego rysunku. Zabezpiecz obrazek bezbarwnym lakierem. Po wyschnięciu twój futerał będzie gotowy.

Fanom szablonów polecam wycięcie dowolnego kształtu w plastiku i podszycie go podszewką. Oczywiście robimy to zanim zszyjemy boki futerału. Motyw należy podkleić albo obszyć dookoła. Gotowe. Twój futerał jest bezpieczny i oryginalny.

Lubicie nosić ręcznie robione akcesoria? A może obdarowujecie nimi bliskich? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić bransoletkę?
Następny artykułJak zrobić opaskę z kwiatkiem?

Monika Piotrowska - z zawodu pedagog, animator kultury. Entuzjastka wszystkiego, co jest eko, etno oraz hand-made. Bardziej crafter'ka, niż projektantka; szydełkuje, szyje, haftuje, “dekupażuje”, maluje, fotografuje...

 

Autorka Mika Kośka Projekt - inicjatywy twórczo-przetwórczej poświęconej hendmejdowi, recyklingowi i etnodizajnowi. Czasem także wokalistka i producent muzyczny - Miss Brefka.

Projekty Moniki Piotrowskiej:


http://mikakoska.pl/
https://www.facebook.com/mikakoska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here