Hobby Jak zrobić bransoletkę?

Jak zrobić bransoletkę?

-

1. Bransoletka z butelek PET.

PET jest masowo wykorzystywany jako tworzywo sztuczne, służące do produkcji naczyń, butelek i opakowań. Zarówno woda mineralna, jak i coca-cola sprzedawane są w butelkach typu PET. PET-y przerabia się na specjalny granulat, z którego wytwarza się polar. Ale polar to nie jedyny sposób na ponowne wykorzystanie plastikowej butelki. Aby wykonać bransoletkę z plastikowej butelki, musimy zaopatrzyć się w ostry nóż lub nożyczki. Jeśli posiadasz nóż do krojenia na ciepło albo lutownicę, rozcięcie plastiku będzie łatwiejsze. Musimy na początku ustalić, jak szeroka ma być bransoletka. Odciętą obręcz ozdabiamy grubą tkaniną. Możemy odcięty kawałek plastiku owinąć materiałem i zabezpieczyć klejem, możemy także, za pomocą maszyny do szycia, uszyć specjalne ubranko dla naszej bransoletki. Niezależnie od wybranej metody, na pewno będzie bardzo oryginalna, lekka (więc i wygodna) a także upcyclingowa.

bransoletka z plastikuFot. Monika Piotrowska

2. Bransoletka z tekturowej rolki to taśmie klejącej.

Skończyła ci się taśma klejąca? Nie wyrzucaj rolki. Jest gruba i wytrzymała, więc doskonale nada się na bransoletę. Możesz okleić ją tkaniną lub kawałkiem starego swetra. Możesz ją dowolnie pomalować i pokryć bezbarwnym lakierem. Możesz okleić kawałkami gazet lub sznurkiem. Nie bój się eksperymentować. Pamiętaj jedynie, że do malowania najlepiej nadają się farby akrylowe. Jeśli chcesz używać kleju – użyj wikolu. Jest niewidoczny po wyschnięciu.

3. Bransoletka z zawleczek od puszek.

Przed wyrzuceniem pustej puszki zawsze odrywaj zawleczkę. Dzięki temu dorobisz się kolekcji zawleczek, z których stworzysz bransoletkę. Użyj miękkiego drutu do tworzenia biżuterii (kupisz go w sklepach z półfabrykatami do wyrobu biżuterii, np. w Empikach i na Allegro) do łączenia zawleczek ze sobą. Wykonanie takiej bransoletki jest dziecinnie proste, a efekt może przejść twoje najśmielsze oczekiwania.

4. Bransoletka z zepsutego zamka błyskawicznego.

Do wykonania bransoletki z zepsutego zamka błyskawicznego potrzebujemy – rzecz jasna – takiego właśnie zamka, metra krawieckiego oraz igły i nitki. Metrem krawieckim sprawdzamy, jaki obwód musi mieć nasza bransoletka, aby wchodziła na naszą rękę, ale jednocześnie z niej swobodnie nie spadała. Najefektowniej wyglądają złote ząbki na czarnej tkaninie. Zepsuty zamek rozdzielamy na pół. Kiedy ustalimy już obwód naszej bransoletki, musimy zaznaczyć jej koniec, wbijając w odpowiednie miejsce szpilkę. Zawijamy jedną z rozdzielonych części zamka dookoła tak, aby ząbki znajdowały się w swoim sąsiedztwie. Muszą być bardzo blisko siebie, ale nie mogą na siebie nachodzić. Kiedy skończymy już owijać zamek, używamy igły i nitki do zszycia warstw w kilku miejscach. To samo robimy z drugą częścią zamka. Obie razem zszywamy. Nasza bransoletka jest gotowa.

Który pomysł najbardziej się Wam podoba? A może macie swoje propozycje na oryginalną bransoletkę handmade? Dajcie znać! 🙂

Monika Piotrowska

Monika Piotrowska - z zawodu pedagog, animator kultury. Entuzjastka wszystkiego, co jest eko, etno oraz hand-made. Bardziej crafter'ka, niż projektantka; szydełkuje, szyje, haftuje, “dekupażuje”, maluje, fotografuje...

 

Autorka Mika Kośka Projekt - inicjatywy twórczo-przetwórczej poświęconej hendmejdowi, recyklingowi i etnodizajnowi. Czasem także wokalistka i producent muzyczny - Miss Brefka.

Projekty Moniki Piotrowskiej:


http://mikakoska.pl/
https://www.facebook.com/mikakoska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wyciąć postać z tła w Photoshopie?

Jest kilka sposobów, by odseparować postać z tła. W zależności od tego, jaka jest różnica tonalna jest między tłem a obiektem lub jak bardzo różnorodne tło posiadamy na danym zdjęciu. Zanim dojdziemy do momentu odseparowywania z tła należy skopiować warstwę, by móc do niej wrócić, jeśli nie wyjdzie nam zaznaczanie.

Jak grać w Domino? Zasady

Domino to gra, w której układa się w odpowiednie sposób kwadratowe płytki z zaznaczonymi oczkami. Płytki nazywa się kamieniami i jest ich zazwyczaj dwadzieścia osiem. Oczek może być od jednego do sześciu. Występują także kamienie nie posiadające żadnego oczka - jest to tzw. mydło. W standardowej wersji domino oczek jest sto sześćdziesiąt osiem. Istnieją również wersje z inną liczbą oczek. Gra posiada długą tradycję, znana była np. już w starożytnej Grecji. Domino rozprzestrzeniło się w Europie w XVIII w.

Zobacz też

Jakie ćwiczenia dla osób starszych?

Wiek nie powinien być przeszkodą ani dla kontynuacji, ani nawet rozpoczęcia regularnej gimnastyki. O korzyściach płynących z ruchu i propozycjach ćwiczeń przeczytamy poniżej.

Biżuteria z grawerem dla kobiet szukających ozdób jedynych w swoim rodzaju

Damska biżuteria z grawerem cieszy się ogromną popularnością wśród pań w każdym wieku. Kobiety uwielbiają ubrania i ozdoby, które...

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Może Cię zainteresuje: