Jeśli chcesz podarować swojemu chłopakowi pokrowiec na iPoda lub iPhone’a – dobrze trafiłaś. Krok po kroku nauczysz się , jak wykonać taki pokrowiec samodzielnie.

arkusz A4 filcu
igła i nitka lub maszyna do szycia
nożyczki
nożyk do cięcia tkanin lub tapet
linijka
ołówek

Dobrze jest dowiedzieć się, na jaki model iPhone’a / iPod’a wykonujemy pokrowiec. Wśród iPhone’ów sprawa nie jest zbyt trudna, ponieważ jedynie model G4 wyróżnia się mocniej od poprzedników (3G, 3GS). Ma mniej obły kształt, ale najważniejszą różnicą jest umieszczona z tyłu kamera. Trzeba wziąć to pod uwagę. iPhone’y wcześniejszych generacji są nieco grubsze od swoich następców.

Jeśli chodzi o iPod’y, to modele są bardzo różnej wielkości i tutaj wiedza na temat tego, na jaki model iPod’a robimy pokrowiec, jest bardzo ważna.Wszystkie specyfikacje konkretnych modeli znajdziemy na stronie producenta (Apple), ale najlepiej będzie pożyczyć iPod’a od właściciela i uszyć mu “ubranko” na miarę.

Jeden arkusz A4 filcu wystarczy do uszycia aż dwóch takich pokrowców. Składamy arkusz na pół wzdłuż dłuższego boku i rozcinamy. Mamy dwa identyczne kawałki. Dopasowujemy materiał do wielkości iPod’a / iPhone’a. Ołówkiem zaznaczamy delikatnie linie, wzdłuż których będziemy wycinać filc. Należy wziąć pod uwagę przyciski, dotykowy ekran, wejścia na słuchawki i kamerę. Kiedy wszystko jest obrysowane, bierzemy linijkę i wzdłuż niej wycinamy precyzyjnie linie nożykiem. Od czasu do czasu przykładamy iPod’a / iPhone’a, żeby zobaczyć, czy wszystko nam się zgadza. Kiedy wytniemy już wszystkie otwory, zabieramy się za szycie.

Zszywania wymagają jedynie boki, więc używanie maszyny nie jest konieczne. Szycie ręczne nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Możemy obszyć brzegi jakimś ozdobnym ściegiem, np. dzierganym, obrzucanym, lub okrętkowym. Możemy użyć kontrastowego koloru dla uzyskania ciekawszego efektu. Pamiętajmy o dokładnym sprawdzeniu szwów. Byłoby bardzo źle, gdyby okazało się, że któryś z boków został uszyty niedokładnie i dzięki temu iPhone uległby zniszczeniu. Jeśli wszystko jest ok – pokrowiec jest gotowy.

I wcale nie trzeba wydawać dużej sumy pieniędzy na nowy pokrowiec do produktów Apple’a, bo jak widać, można go wykonać samodzielnie przy małym nakładzie finansowym.

Co powiecie o powyższej propozycji? Macie jakieś inne fajne pomysły na prezenty handmade dla chłopaka? Podzielcie się nimi.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić prezent dla babci?
Następny artykułJak zrobić własnoręcznie prezent na urodziny?

Monika Piotrowska - z zawodu pedagog, animator kultury. Entuzjastka wszystkiego, co jest eko, etno oraz hand-made. Bardziej crafter'ka, niż projektantka; szydełkuje, szyje, haftuje, “dekupażuje”, maluje, fotografuje...

 

Autorka Mika Kośka Projekt - inicjatywy twórczo-przetwórczej poświęconej hendmejdowi, recyklingowi i etnodizajnowi. Czasem także wokalistka i producent muzyczny - Miss Brefka.

Projekty Moniki Piotrowskiej:


http://mikakoska.pl/
https://www.facebook.com/mikakoska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here