Dokumenty Google posiadają kilka funkcji, które ograniczają do nich dostęp, dzięki czemu nie musimy się martwić, że dokumenty trafią w niepowołane ręce.

google docs

Jeżeli ustawimy dokument jako prywatny, to tylko my będziemy mogli z niego korzystać. Aby mogły go podejrzeć lub edytować inne osoby, konieczne jest dodanie tych osób. Aby dodać osobę należy znać adres jej konta Google.

W przypadku edycji arkusza możliwe jest jego zabezpieczenie.

google docs

Klikamy na nowo dodany arkusz i wybieramy opcję „Chroń arkuz”.

Następnie podajemy nazwę dla arkusza oraz, w następnym kroku, określamy, kto może podejrzeć arkusz.

google docs

Po kliknięciu na przycisk „Więcej opcji” na stronie głównej dokumentów możliwe jest określenie, że dokument będą mogły podejrzeć osoby, które znają link niego.

google docs

Opcja ta jest szczególnie przydatna, w momencie gdy nie znamy dokładnie adresu osób, do których kierujemy dokument.

google docs

Korzystacie z Google Docs? Co myślicie o tym narzędziu? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZielony makijaż oczu – krok po kroku
Następny artykułFioletowy makijaż oczu – krok po kroku

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here