W zależności od rodzajów danych można je prezentować na kilka sposobów: może być to tabela, mapa lub wykres liniowe, kołowy oraz słupkowy.

Ponadto, w serwisie możliwa jest selekcja danych i formułowanie zapytań. Serwisu pozwala na załadowanie plików o rozszerzeniu CVS, KML, xls, xlsx, ods i umieszczenie ich w tabelach. Ponadto, dane można udostępniać innym użytkownikom. Po wejściu możliwe jest zapoznanie się z publicznymi tabelami, co w znacznym stopniu pomaga zrozumieć cel serwisu.

Google Fusion Tables

Jak widać na powyższym obrazku, w zależności od udostępnionych opcji możliwe jest wskazanie większej ilości danych na mapie lub w tabeli.

Google Fusion Tables

W tabelach można określić wiele rodzajów danych: między innymi informacje o nazwie danych podmiotów oraz ich lokalizacji.

Aby dodać nową tabelę, należy kliknąć przycisk „New table” znajdujący się w lewym górnym rogu ekranu.

Google Fusion Tables

Następnie należy określić, czy ma zostać otworzony plik czy zostaną wczytane dane z już utworzonego w innym programie pliku.

Korzystacie z Google Fusion Tables? Co myślicie o tym narzędziu? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomarańczowy makijaż – krok po kroku
Następny artykułJak przygotować cerę pod makijaż?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here