Internet Jak skonfigurować Internet?

Jak skonfigurować Internet?

-

Przy wyborze dostawcy Internetu warto porównać wszystkie dostępne oferty pod względem szybkości łącza i przede wszystkim ceny. Zwykle miesięczny abonament za Internet, w zależności od parametrów łącza wynosi od ok. 40zł do nawet kilkuset złotych.

1. Po wyborze danego dostawcy następuje podpisanie umowy, którą należy dokładnie przeczytać i zapoznać się z nią. W przypadku lokalnych dostawców warto zwłaszcza sprawdzić czy nie blokują oni niektórych usług internetowych, takich jak np. p2p (peer 2 peer) i czy deklarowana przez nich szybkość połączenia jest stała i obowiązuje 24 godziny na dobę.

2. Gdy już zdecydujemy się na konkretnego dostawcę i otrzymamy niezbędne do uruchomienia Internetu urządzenia i dane, możemy przejść do jego instalacji. Jeżeli mamy możliwość warto zapytać właśnie dostawcę lub jego przedstawiciela o pomoc w konfiguracji Internetu. Jest to o tyle dobre, że można na żywo poznać sposób logowania do sieci i nauczyć się go, tak by w przyszłości wszelkie kroki powtórzyć samemu. Najlepiej zapytać o taką pomoc, zaraz na początku, gdyż wtedy dostawcy najbardziej zależy na kliencie.

3. W przypadku gdy nie możemy liczyć na osobiste wsparcie przedstawiciela firmy, z pomocą przychodzi instrukcja konfiguracji łącza internetowego, którą powinniśmy otrzymać, wraz z urządzeniami niezbędnymi do instalacji Internetu (np. router).


4. Zazwyczaj konfiguracja łącza jest prowadzona przez specjalny konfigurator, który można uruchomić z płyty dostarczonej przez dostawcę. Przeprowadza on użytkownika przez kolejne etapy łączenia z siecią, aż do momentu, gdy cała operacja zakończy się sukcesem. Część konfiguracji można dokonać również poprzez Panel sterowania w Windows. Aby to zrobić należy skorzystać z opcji „Centrum sieci i udostępniania”, które w Windows Vista i 7 wyglądają tak:

Sieć - Centrum Sieci i udostępniania

W Windows XP wystarczy wejść w „Połączenia sieciowe”.

5. Oprócz stacjonarnego podpięcia do Internetu można również skorzystać z bezprzewodowego Internetu – Wi-Fi. W tym celu należy skontaktować się z dostawcą z zapytaniem o możliwość instalacji Internetu właśnie taką techniką. Można także spróbować samemu zakupić odpowiednie urządzenia i zająć się ich konfiguracją, jednak ten sposób jest skierowany głównie do użytkowników mających pojęcie o tworzeniu sieci.

Próbowaliście sami rozwiązać ten problem? Z czym mieliście problem?

Janusz Suwaj

Janusz Suwaj - z wykształcenia filolog angielski, z zamiłowania pasjonat konsol i starych gier. Współtwórca serwisu emulatory.info. Współpracował z wydawnictwem CD-Action. Jak przystało na nauczyciela w sposób przejrzysty i zrozumiały przeprowadza naszych użytkowników przez zawiły świat nowoczesnych technologii.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moje zainteresowania związane z komputerami i Internetem są bardzo rozległe i obejmują nie tylko sprzęt czy programy, ale również gry, zwłaszcza te starsze. Posiadam także sporą wiedzę o konsolach, zarówno tych stacjonarnych, jak i przenośnych, ponieważ od lat są moją pasją. Przez kilka lat współtworzyłem jeden z największych serwisów o starych grach na konsole i komputery, gdzie wielokrotnie udzielałem porad na forum zrzeszającym kilka tysięcy użytkowników. Potem aktywnie działałem na portalach związanych z emulacją i retro grami. Z czasem moja pasja objęła również komputery (przede wszystkim programy) oraz sieć i tak to trwa do dziś.

W wolnych chwilach przeglądam Internet w poszukiwaniu ciekawych wiadomości z Polski i ze świata, a także uprawiam sport. Dalej zdarza mi się pisywać wieczorami różne poradniki czy recenzje gier, z których część można znaleźć w różnych serwisach w Internecie, a część czeka na swój czas na dysku mojego komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czym są obligacje korporacyjne?

Osoby nieobeznane z tematyką inwestycji dość często utożsamiają wszystkie z obligacje z papierami wartościowymi, które są emitowane przez Skarb Państwa. Takie uogólnienie nie jest właściwe, ponieważ przedsiębiorstwa (korporacje) też mogą zaciągać dług obligacyjny. Co więcej, papiery korporacyjne stanowią ważny element rynku finansowego.

Musaka – przepis

Musaka to jedno z wielu tradycyjnych greckich dań, którego podstawę stanowią bakłażany, mięso mielone, pomidory oraz sos beszamelowy. Istnieją dwie wersje tego dania: tradycyjna mięsna oraz wegetariańska, z dodatkiem ziemniaków zamiast mięsa. Poniżej prezentujemy jednak przepis na tą tradycyjną z mielonym mięsem wieprzowo-wołowym, To właśnie ta odmiana musaki króluje w greckich barach, restauracjach i tawernach.

Zobacz też

Marmolada z pigwy – przepis

Pigwa to owoc drzewa z rodziny różowatych, podobny kształtem do jabłka. Owoce pigwy nie nadają się do jedzenia na surowo, ponieważ są niezwykle kwaśne i twarde. Zawierają jednak dużo pektyny i mają fantastyczny aromat, dlatego chętnie sięgają po nie zarówno wytwórcy domowych nalewek, jak i ci, których spiżarnie pękają od przetworów.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: