Serwis Youtube ewoluował, filmy można oceniać w skali „podoba mi się”

lub „nie podoba mi się”

Ocena filmu jest przedstawiona na pasku znajdującym się pod samym filmem.

Można również oceniać same komentarze i dzięki temu wiemy, jak bardzo są one wartościowe dla społeczności zgromadzonej w serwisie YouTube.

Im komentarz ma więcej ocen pozytywnych, tym prawdopodobniej jest bardziej wartościowy i podoba się użytkownikom.
Mechanizmy oceny komentarzy są przydatne, ponieważ niska ocena danego komentarza może sprawić że twórca filmu zainteresuje się nimi i jeżeli zawierają nieodpowiednie treści, np. wulgaryzmy, to zostaną usunięte.
Co najczęście oglądacie, ocenianie i komentujecie na YT? Dajcie znać.













