Przyprawy Przyprawy do barszczu białego

Przyprawy do barszczu białego

-

1. Liść laurowy.

Liść wawrzynu, czyli lauru ma piękny zapach i dość nieprzyjemny, ostro-gorzki smak. Ponieważ jednak ten ostatni nie przechodzi do gotowanej potrawy, możemy śmiało wrzucić do zupy kilka listków. Ponieważ żurek najczęściej przygotowywany jest z mięsem/kiełbasą, liść laurowy doskonale uzupełni i wzmocni ich smak.

2. Czosnek.

Charakterystyczny smak i zapach czosnku pasują do barszczu białego jak mało co. Jeśli samodzielnie nastawiasz zakwas, dorzuć do niego od razu kilka ząbków. Taki ukwaszony czosnek jest bardzo smaczny, traci ostry smak i nadaje się jako dodatek do sałatki lub po prostu do schrupania. Część gotowych zakwasów również zawiera czosnek, więc zanim doprawisz zupę, upewnij się, czy nie zawiera już tej przyprawy.

3. Majeranek.

Majeranek, kuzyn oregano, jest jednym z najbardziej w Polsce rozpowszechnionych ziół. Trafia do potraw mięsnych, rybnych, z roślin strączkowych, zup, sosów. I właśnie w białym barszczu świetnie dopełni smak mięsa i stworzy pyszny duet z czosnkiem, do którego świetnie pasuje. Bez majeranku barszcz nie zyska smakowej głębi, która świadczy o jego niepowtarzalności.

4. Pieprz.

Czarny pieprz zintensyfikuje kwaśny smak barszczu i podkręci aromat. Nie warto z niego rezygnować, bo oprócz ewidentnych zalet smakowych ma też działanie prozdrowotne – wzmaga wydzielanie soków żołądkowych i obniża ciśnienie krwi.

5. Sól.

Niby oczywista sprawa, jeśli jednak Twój barszcz wydaje się zbyt kwaśny i smakuje bardziej jak cytryna niż jak ulubiona zupa, zastanów się, czy przypadkiem nie ma w niej za mało soli. Najlepiej użyj soli morskiej, bogatej w jod i inne minerały.

Jakie przyprawy kryje w sobie Twój biały barszczyk? Podziel się tajemnicami swojej kuchni!

Poprzedni artykułPrzyprawy do barszczu czerwonego
Następny artykułPrzyprawy do boczku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Irokez na prostych włosach – Videoporada

Damskie irokezy są modne już od dłuższego czasu. Na włosach prostych wyglądają bardzo elegancko, więc nawet jeśli nie jesteś ich fanką obejrzyj naszą poradę.

Jak nosić zegarek męski?

Zegarki świadczą nie tylko o statusie materialnym swojego właściciela, jego guście, ale również o zainteresowaniach osoby, która go nosi. Na przestrzeni wieków zegarek stał się jednym z najważniejszych dodatków do ubioru. Jego podstawowa funkcja ustąpiła miejsce wymaganiom konsumenta, który za pomocą odpowiedniego modelu czasomierza może podkreślić swoją osobowość lub kreatywność.

Zobacz też

Czym karmić węża? Żywy, martwy pokarm

Rodzaj pokarmu dla węża zależy od konkretnego gatunku. Większość węży trzymanych w terrariach żywi się drobnymi gryzoniami, ptakami (pisklęta kurcząt), płazami, innymi gadami, jajami. Niektóre z węży mają bardziej wymagające potrzeby żywieniowe, ich dieta opiera się na ślimakach, owadach, ikrze ryb lub skrzeku żab, są to jednak gatunki polecane bardziej zaawansowanym hodowcom.

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: