Dokumenty wymagane do otwarcia rachunku lokaty rentierskiej są identyczne jak przy innych produktach bankowych, a więc po prostu dokument tożsamości. Do lokaty można ustanowić pełnomocnictwo, dyspozycję na wypadek śmierci lub otworzyć ją jako wspólną. Dodatkowym warunkiem jest podanie sposobu wypłaty odsetek, czyli najwygodniej jest podać numer konta bankowego, na który bank w wyznaczonym okresie przeleje należne środki.

Banki mają w swojej ofercie różne propozycje lokat rentierskich.

Nie są to zbyt popularne formy lokowania kapitału, a najczęściej korzystają z tego osoby inwestujące duże kwoty. Dzięki odsetkom od wysokiego kapitału mogą zdecydowanie wspomóc swój budżet domowy. Zresztą etymologia słowa „rentierska” pochodzi właśnie z czasów dawnych kiedy rentierami nazywano osoby żyjące z dochodów od kapitału.

Lokatę rentierską możemy znaleźć w Santander Consumer Banku, nazywa się Direct Premium. Pozwala ona inwestować kapitał od 1 roku do nawet 10 lat, a odsetki są przelewane na dowolnie wskazany przez klienta rachunek. Z kolei lokata rentierska w Multibanku jest dostępna tylko dla klientów posiadających w tym banku rachunek Multikonto Business i proponuje inwestycje do roku czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here