Lifestyle Jak założyć konto oszczędnościowe?

Jak założyć konto oszczędnościowe?

-

Bank powinien poprosić klienta o złożenie wniosku i wylegitymowanie się dokumentem tożsamości ze zdjęciem. Takim dokumentem może być dowód osobisty lub paszport. Istotne jest, aby przedstawiany dokument był ważny i czytelny.

Bank może poprosić przy otwarciu konta o jego zasilenie. Zwykle nie są to duże kwoty, ale wymagają od klienta albo wpłaty w dniu otwarcia konta albo zasilenia w formie przelewu do zwykle kilku dni. Brak wpływu na konto może spowodować automatyczne zamknięcie rachunku. Również w trakcie funkcjonowania konta bank może postawić wymóg utrzymywania minimalnego salda na rachunku. Nie dotrzymanie tego warunku może również spowodować likwidację konta.

Konto oszczędnościowe często zakłada się jako subkonto do rachunku ROR. Taka organizacja rachunków pozwala na sprawne dysponowanie swoimi środkami. Przelewy wewnętrzne w bankach są księgowane praktycznie natychmiast i są bezpłatne, a ta zasada w większości dotyczy również operacji między kontami oszczędnościowymi a rachunkiem głównym. Czasem można się spotkać z ograniczaniem liczby bezpłatnych przelewów z konta oszczędnościowego, na przykład w ING. Warto zwrócić na to uwagę przy zakładaniu konta.

Rozglądając się za dobrą ofertą konta oszczędnościowego może się okazać, że lepszą propozycję oprocentowania środków pieniężnych będzie miał inny bank. Kiedy zdecydujemy o założeniu rachunku oszczędnościowego w zupełnie innym banku, sprawdźmy czy nie będzie on wymagał założenia rachunku ROR lub ewentualnie, jeśli będzie to konieczne, czy rachunek główny może być prowadzony bezpłatnie. W innym przypadku będzie to dodatkowe obciążenie, pewnie niezbyt wielkie, ale zawsze jednak trzeba to odjąć od zysku z oprocentowania. Być może wówczas bardziej korzystne będzie pozostanie przy ofercie własnego banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Umowa budowlana – wzór

Umowa o roboty budowlane została uregulowana...

Szpotawe kolana – leczenie

Szpotawe kolana to wada nóg, która polegana tym, że podudzie ustawione jest pod kątem otwartem w stosunku do ud. To wszystko daje nam kształt litery O. Do powstania tego defektu przyczynia się krzywica, która tak często występuje u dzieci.

Zobacz też

Trade marketing – co to jest?

Trade marketing to kolejne pojęcie z dziedziny reklamy, które na pierwszy rzut oka wydaje się kryć zawiłą i skomplikowaną teorię. Trade to handel, marketing, reklama. Upraszczając trade marketing, to reklama związana z handlem. Brzmi absurdalnie, bo przecież każda reklama powinna być związana z handlem. Wejdźmy więc w definicję nieco głębiej, aby przekonać się o co tak właściwie chodzi.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: