Lifestyle Jak założyć konto oszczędnościowe?

Jak założyć konto oszczędnościowe?

-

Bank powinien poprosić klienta o złożenie wniosku i wylegitymowanie się dokumentem tożsamości ze zdjęciem. Takim dokumentem może być dowód osobisty lub paszport. Istotne jest, aby przedstawiany dokument był ważny i czytelny.

Bank może poprosić przy otwarciu konta o jego zasilenie. Zwykle nie są to duże kwoty, ale wymagają od klienta albo wpłaty w dniu otwarcia konta albo zasilenia w formie przelewu do zwykle kilku dni. Brak wpływu na konto może spowodować automatyczne zamknięcie rachunku. Również w trakcie funkcjonowania konta bank może postawić wymóg utrzymywania minimalnego salda na rachunku. Nie dotrzymanie tego warunku może również spowodować likwidację konta.

Konto oszczędnościowe często zakłada się jako subkonto do rachunku ROR. Taka organizacja rachunków pozwala na sprawne dysponowanie swoimi środkami. Przelewy wewnętrzne w bankach są księgowane praktycznie natychmiast i są bezpłatne, a ta zasada w większości dotyczy również operacji między kontami oszczędnościowymi a rachunkiem głównym. Czasem można się spotkać z ograniczaniem liczby bezpłatnych przelewów z konta oszczędnościowego, na przykład w ING. Warto zwrócić na to uwagę przy zakładaniu konta.

Rozglądając się za dobrą ofertą konta oszczędnościowego może się okazać, że lepszą propozycję oprocentowania środków pieniężnych będzie miał inny bank. Kiedy zdecydujemy o założeniu rachunku oszczędnościowego w zupełnie innym banku, sprawdźmy czy nie będzie on wymagał założenia rachunku ROR lub ewentualnie, jeśli będzie to konieczne, czy rachunek główny może być prowadzony bezpłatnie. W innym przypadku będzie to dodatkowe obciążenie, pewnie niezbyt wielkie, ale zawsze jednak trzeba to odjąć od zysku z oprocentowania. Być może wówczas bardziej korzystne będzie pozostanie przy ofercie własnego banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co to jest sinica?

Rozważania o sinicy należy chyba rozpocząć od podania jej definicji. Sinica jest objawem, który polega na zmianie zabarwienia skóry na kolor niebieskoszary, bądź niebieskoczerwony. Oczywiście w praktyce, to nie wygląda tak, że cała skóra pacjenta zmienia nagle zabarwienie. Najbardziej widoczne są zmiany jej koloru w tych miejscach, gdzie znajduje się dość cienka skóra, które są dobrze ukrwione. Mamy, zatem okazję, żeby zobaczyć ją na wargach, na skrawkach uszu, policzkach, na koniuszku nosa, pod paznokciami.

B-52 – przepis

B-52 to słynny shot, w pewnych kręgach uważany za kobiecy. Spowodowane jest to tym, że B-52 jest słodki. Poza tym, że słodkim, B-52 jest również shotem płonącym, przez co wygląda bardzo efektownie. Dodatkowe wrażenia daje „warstwowość” drinka.

Zobacz też

Czy leasing można spłacić wcześniej?

Umowa leasingu jest zawierana na określony okres czasu. Na tej podstawie obliczane są wysokości opłat i rat leasingowych. Najbardziej korzystna sytuacją jest taka, kiedy umowa przebiega bez zakłóceń i po jej zakończeniu leasingodawca otrzymuje na własność środek trwały lub korzysta z prawa do jego zakupu.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: