W prasie nieustannie brakuje informacji na temat tego, jak długo można pozostawić dany kosmetyk na skórze. Warto zastanowić się, czy nie zaszkodzi on zdrowiu, jeżeli nie zostanie w porę usunięty. Od razu rodzi się pytanie, czy wielkie koncerny mają czegoś do ukrycia. Prawdą jest to, co słyszycie w reklamach: wiele kosmetyków utrzymuje się na skórze przez cały dzień. Nie oznacza to jednak tego, że nie należy ich w tym czasie zmyć.

Jednym z efektów ubocznych noszenia makijażu jest trądzik. Powstaje on wówczas, gdy nie dbamy dostatecznie o czystość skóry. Dbanie o higienę twarzy jest zalecane przez Amerykański Departament Zdrowia. Stosowanie kosmetyków, zawierających wyłącznie naturalne składniki, również ma swoje minusy. Brak konserwantów sprawia, że skóra staje się bardziej podatna na rozwój bakterii. Mając na względzie te prawidłowości, powinniście dbać o to, aby skóra była dobrze oczyszczona.

Osoby, które cenią sobie przede wszystkim trwałość makijażu, często decydują się na makijaż permanentny. Dzięki niemu można nadać trwałą barwę wargom, brwiom, czy rzęsom. Ten „tymczasowy tatuaż” utrzymuje się na ciele ok. dwóch lat. Jeżeli zdecydujecie się na taką formę makijażu, zaoszczędzicie mnóstwo czasu, ale narazicie się również na problemy zdrowotne. Niekiedy konsekwencją zabiegu są reakcje alergiczne. Co gorsza, podczas nakłuwania igłą może dojść do zarażenia wirusem HIV bądź wirusowym zapaleniem wątroby.

Uwaga!

Pamiętajcie, aby kontrolować datę ważności swoich kosmetyków. Nawet, jeżeli ich konsystencja nie ulegnie zmianie, przeterminowane produkty mogą zwiększać reakcje alergiczne.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZnamiona barwnikowe – jak rozpoznać czy to rak?
Następny artykułDepilacja twarzy

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here