W latach 80. nastał okres buntu przeciwko estetyce lat 70. Kobiety nie chciały już malować się w cukierkowych kolorach. Zaczęto przyłączać się do ruchu anarchistów i punkowców. Emocje i poglądy były wyrażane właśnie przez modę i makijaż. Jako królowe mocnego maku up’u z tamtego okresu można wymienić modeliki Paulinę Porizkovą czy Lindę Evangelistę.

Aby uzyskać efekt rockowego looku, trzeba przede wszystkim przypudrować cerę. Odcień pudru musi być jednak jaśniejszy niż zwykle jest stosowany. Twarz powinna być nieco blada. Nie może być na niej widać żadnych skaz i niedoskonałości. Oko maluje się na dolnej powiecie eye-linerem, robiąc kreskę, która wychodzi na zewnętrzną stronę ku górze. Na górnej powiece robi się podobną kreskę, która kończy się na zewnętrznym kąciku.

Następnie rzęsy podkreśla się tuszem, a brwi lekko układa grzebykiem. Usta powinny być blade, aby makijaż nie wyszedł zbyt mocny. Można na nie nanieść podkład lub nałożyć cielistą pomadkę. Policzki modeluje się różem. W zależności od typu karnacji wybiera się odpowiedni odcień. Koralowy do bladej cery, morelowy, brzoskwiniowy do ciepłej karnacji.

Taki look w stylu punka pasował będzie zarówno na koncert do rurek i trampek, jak i do małej czarnej. Ważne jednak, by dobrze się w nim czuć. Jest na tyle prowokujący, że z pewnością każdy go zauważy. Jeśli więc ma być ozdobą, to dobrze, żeby był dobrany również do typu osobowości.

Dlaczego chcecie naśladować styl lat 80? Co w tym makijażu podoba się Wam najbardziej?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMakijaż w stylu lat 40.
Następny artykułMakijaż w stylu lat 60.

Elżbieta Matwiejczyk – absolwentka filologii polskiej, redaktorka, dziennikarka. Współpracowała z Radiem Gdańsk, pisze do wielu czasopism branżowych i serwisów specjalistycznych. Jej artykuły na temat Mody i Trendów publikowane są na portalu Trendz.pl. Jest autorką bloga o tematyce kobiecej. Jak sama twierdzi, dobry wygląd to podstawa świetnego samopoczucia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zainteresowania związane z modą i zagadnieniami dotyczącymi urody rozwijałam pisząc artykuły na potrzeby portalu trendz.pl czy dla czasopism specjalistycznych. Cały czas staram się doskonalić w tym kierunku i poszerzać wiedzę na dany temat.

Istotne jest dla mnie, by dobrze czuć się we własnej skórze. Lubię wiedzieć, jakie innowacyjne rozwiązania oferuje kosmetologia, jakie są sprawdzone sposoby na pielęgnację ciała. Liczy się ciekawy i stylowy wizaż. Kiedy dobrze wyglądam, czuję się pogodna i zrelaksowana.

Zawsze staram się być na bieżąco z modą. Interesują mnie wiadomości z wielkiego świata projektantów. Zwracam uwagę na nowe fasony, materiały, gadżety. I choć o gustach się nie dyskutuje, mam własne zdanie na temat aktualnych trendów. W ubiorze podoba mi się oryginalność i niepowtarzalny styl.

Cenię sobie wartościową sztukę, współczesną polską literaturę. Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym miasta, z którego pochodzę. Wyrazem tego są moje artykuły publikowane na stronach trójmiasto.pl w dziale kultury i staż jaki odbyłam w Radiu Gdańsk.

W wolnych chwilach, których niestety zostaje niewiele, pływam, jeżdżę na rowerze i na nartach. Fascynują mnie podróże. Zwiedzałam już między innymi Irlandię, Wielką Brytanię, Litwę i Ukrainę. Moim największym marzeniem jest pojechać teraz w bardziej odległe miejsca, do Japonii i Chin.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here