Dawniej malowała się w stylu lat 60. ikona mody ­– Brigitte Bardot, dziś podobny make up nosi Kate Moss. Cechą tego wizażu są tak zwane kocie oczy, czyli mocno podkreślone kredką powieki. Zrobienie makijażu może wydać się trudne, jednak przy zastosowaniu odpowiednich technik bez problemu wykona się go bardzo szybko i łatwo.

Kocie oko można malować na kilka sposobów. Pierwszym jest użycie ciemnych cieni do powiek, które powinny wydłużać zewnętrzną linię kącików oczu. Wizażyści i inne osoby, które potrafią wykonać perfekcyjne kreski, robią je przy użyciu miękkiej, ciemnej kredki. Natomiast w stylu japońskim maluje się drzeworyty eye-linerem. Kreska nie musi być czarna, odpowiednia będzie też innego, ciemnego koloru, na przykład brązu.

Dodać można również w wewnętrznych kącikach oczu kropki złotym, srebrnym czy innym rozświetlającym cieniem. Kolejnym krokiem jest wytuszowanie rzęs maskarą. Ta najlepiej, żeby była czarna, pogrubiająca rzęsy. Usta dobrze jest pomalować bezbarwnym błyszczykiem, korektorem lub beżową pomadką. Policzki mają być lekko muśnięte delikatnym różem.

Do tego typu make up’u fryzura powinna być prosta, skromna. Mogą to być rozpuszczone lub związane włosy w kok. Podobnie jest z biżuterią ­– nie może być zbyt ekstrawagancka. Taka stylizacja odpowiednia będzie na większe wyjścia i uroczystości. Kocie oko można również nosić na co dzień, jeśli ma się wyczucie stylu i potrafi dobrać odpowiedni ubiór.

Dlaczego chcecie naśladować styl lat 60? Co w tym makijażu podoba się Wam najbardziej?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMakijaż w stylu lat 80
Następny artykułFundusz Poręczeń Kredytowych – co to jest?

Elżbieta Matwiejczyk – absolwentka filologii polskiej, redaktorka, dziennikarka. Współpracowała z Radiem Gdańsk, pisze do wielu czasopism branżowych i serwisów specjalistycznych. Jej artykuły na temat Mody i Trendów publikowane są na portalu Trendz.pl. Jest autorką bloga o tematyce kobiecej. Jak sama twierdzi, dobry wygląd to podstawa świetnego samopoczucia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zainteresowania związane z modą i zagadnieniami dotyczącymi urody rozwijałam pisząc artykuły na potrzeby portalu trendz.pl czy dla czasopism specjalistycznych. Cały czas staram się doskonalić w tym kierunku i poszerzać wiedzę na dany temat.

Istotne jest dla mnie, by dobrze czuć się we własnej skórze. Lubię wiedzieć, jakie innowacyjne rozwiązania oferuje kosmetologia, jakie są sprawdzone sposoby na pielęgnację ciała. Liczy się ciekawy i stylowy wizaż. Kiedy dobrze wyglądam, czuję się pogodna i zrelaksowana.

Zawsze staram się być na bieżąco z modą. Interesują mnie wiadomości z wielkiego świata projektantów. Zwracam uwagę na nowe fasony, materiały, gadżety. I choć o gustach się nie dyskutuje, mam własne zdanie na temat aktualnych trendów. W ubiorze podoba mi się oryginalność i niepowtarzalny styl.

Cenię sobie wartościową sztukę, współczesną polską literaturę. Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym miasta, z którego pochodzę. Wyrazem tego są moje artykuły publikowane na stronach trójmiasto.pl w dziale kultury i staż jaki odbyłam w Radiu Gdańsk.

W wolnych chwilach, których niestety zostaje niewiele, pływam, jeżdżę na rowerze i na nartach. Fascynują mnie podróże. Zwiedzałam już między innymi Irlandię, Wielką Brytanię, Litwę i Ukrainę. Moim największym marzeniem jest pojechać teraz w bardziej odległe miejsca, do Japonii i Chin.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here