Lata 40. są inspiracją dla projektantów mody, między innymi dla Valentino czy Roberta Cavalli. Ikona tamtych czasów to amerykańska aktorka Rita Hayworth oraz Brytyjka, Vivien Leigh. Ich makijaż był zmysłowy i kobiecy. Przykuwającym elementem nadal były czerwone, ciemne usta i czarna kreska na powiece. Dziś taki make up będzie odpowiedni na większe wyjścia.

Aby wykonać makijaż w stylu lat 40., należy zacząć od przygotowania cery, przypudrowania jej. Następnie zaczesuje się brwi. Można je też lekko przypudrować, aby wzmocnić efekt pozostałych elementów makijażu. Na ruchomej części górnej powieki nakłada się jasny cień. Na nieruchomej części można dodatkowo nanieść perłowy cień, aby rozświetlić spojrzenie.

Kolejnym krokiem jest namalowanie czarnych kresek eye-linerem lub miękką kredką. Zrobić należy je od połowy szerokości powieki do końca zewnętrznego kącika oka. Usta obrysowuje się konturówką, a wewnątrz wypełnia czerwoną szminką. Można również zaznaczyć ciemniejszym kolorem środek warg lub całe pomalować błyszczykiem.

Szminka na ustach powinna wytrzymać cały wieczór. Są pewne sposoby, aby utrwalić jej efekt. Należy najpierw położyć na nie balsam czy miód, który wygładzi skórę. Po aplikacji kosmetyków, konturówki i szminki, przykładając chusteczkę pomiędzy usta zbiera się nadmiar make up’u. Kolejną czynnością jest przypudrowanie ust. Można to powtórzyć kilkakrotnie.

Dlaczego chcecie naśladować styl lat 40? Co w tym makijażu podoba się Wam najbardziej?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMakijaż w stylu lat 30.
Następny artykułMakijaż w stylu lat 80

Elżbieta Matwiejczyk – absolwentka filologii polskiej, redaktorka, dziennikarka. Współpracowała z Radiem Gdańsk, pisze do wielu czasopism branżowych i serwisów specjalistycznych. Jej artykuły na temat Mody i Trendów publikowane są na portalu Trendz.pl. Jest autorką bloga o tematyce kobiecej. Jak sama twierdzi, dobry wygląd to podstawa świetnego samopoczucia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zainteresowania związane z modą i zagadnieniami dotyczącymi urody rozwijałam pisząc artykuły na potrzeby portalu trendz.pl czy dla czasopism specjalistycznych. Cały czas staram się doskonalić w tym kierunku i poszerzać wiedzę na dany temat.

Istotne jest dla mnie, by dobrze czuć się we własnej skórze. Lubię wiedzieć, jakie innowacyjne rozwiązania oferuje kosmetologia, jakie są sprawdzone sposoby na pielęgnację ciała. Liczy się ciekawy i stylowy wizaż. Kiedy dobrze wyglądam, czuję się pogodna i zrelaksowana.

Zawsze staram się być na bieżąco z modą. Interesują mnie wiadomości z wielkiego świata projektantów. Zwracam uwagę na nowe fasony, materiały, gadżety. I choć o gustach się nie dyskutuje, mam własne zdanie na temat aktualnych trendów. W ubiorze podoba mi się oryginalność i niepowtarzalny styl.

Cenię sobie wartościową sztukę, współczesną polską literaturę. Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym miasta, z którego pochodzę. Wyrazem tego są moje artykuły publikowane na stronach trójmiasto.pl w dziale kultury i staż jaki odbyłam w Radiu Gdańsk.

W wolnych chwilach, których niestety zostaje niewiele, pływam, jeżdżę na rowerze i na nartach. Fascynują mnie podróże. Zwiedzałam już między innymi Irlandię, Wielką Brytanię, Litwę i Ukrainę. Moim największym marzeniem jest pojechać teraz w bardziej odległe miejsca, do Japonii i Chin.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here