Pigułki antykoncepcyjne stanowią najskuteczniejszą metodę zapobiegania ciąży. Dzięki niej pozbywamy się także nieprzyjemnych i często bolesnych objawów PMS, czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Dodatkowo, dzięki tabletkom krwawienie jest mniej bolesne i zdecydowanie słabsze. Można je stosować przez długie lata, a po odstawieniu nie występują zaburzenia płodności.

Okazuje się, że antykoncepcja hormonalna, w postaci jednoskładnikowych tabletek traci swą niezwykle wysoką skuteczność, jeśli jest nieodpowiednio stosowana. Ginekolog przypisując dane tabletki powinien zawsze przypominać o konieczności regularnego stosowania preparatu. Warto także przeczytać ulotkę informacyjną danych tabletek, by wiedzieć, jaka jest instrukcja postępowania w przypadku pominięcia pigułki.

Badania dowiodły, iż kobiety notorycznie zapominają o wzięciu tabletki. W każdym cyklu pomijana zostaje, co najmniej jedna tabletka, przez ponad połowę pań, stosujących tę formę antykoncepcji. Okazuje się, że pominięcie choćby jednej pigułki w ciągu cyklu, aż 3-krotnie zwiększa ryzyko niepożądanej ciąży.

Przypominajkę stworzono, aby wspomóc zawodną pamięć. Jest to dźwiękowa karta, która pomaga pamiętać o systematycznym zażywaniu tabletek. Skuteczność jej częściowo polega na tym, iż wysyła ona sygnał tak długo, aż kobieta zażyje pigułkę i wyłączy kartę.

Przypominajkę aktywujemy włączając jeden przycisk, służy on także do wyłączenia karty. Są one niezwykle funkcjonalnym dodatkiem do tabletek antykoncepcyjnych. Sygnał, jaki emituje urządzenie przypominając o zażyciu pigułki jest dyskretny i nie narzucający się, lecz nie sposób go zignorować. Ten elektroniczny sygnalizator to, doskonała metoda skutecznie podnosząca efektywność tabletek hormonalnych. Dzięki przypominajce wyrobimy sobie nawyk zażywania tabletki w określonej porze dnia, skuteczniej dbając o swoje bezpieczeństwo.

Stosujecie antykoncepcje hormonalną? Pamiętacie o regularnym zażywaniu pigułek?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZalety kąpieli i prysznica
Następny artykułKwiaty doniczkowe – jakie wybrać?

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here