Stara miłość nie rdzewieje. Jeżeli zdradziłaś partnera z byłym chłopakiem, najczęściej oznacza to, że coś nadal między Wami iskrzy. Oczywiście zawsze mamy pewien sentyment do starej miłości, łączą nas w końcu wspólne wspomnienia. Jednak pójście do łóżka z byłym chłopakiem to coś znacznie więcej niż tylko nostalgia za przeszłością. Być może uczucie pomiędzy Wami nigdy nie wygasło, a rozstanie tylko podsyciło żar emocji. Co więcej, zdrada z byłym czasami sygnalizuje, że to obecny związek jest pomyłką i rozstanie było błędem.

Tajemnice sypialni. Seks z byłym chłopakiem może też również oznaczać, że pomimo iż dawne uczucie wygasło, pozostało wzajemne pożądanie. Jest tak zwłaszcza wtedy, gdy intymność z obecnym partnerem nie przynosi kobiecie pełnej satysfakcji. Być może ex-chłopak był bardziej czuły, delikatny i dbał o odpowiednią grę wstępną. Możliwa jest również sytuacja odwrotna – dziewczyna oczekuje w sypialni od mężczyzny większej stanowczości i ostrzejszych pieszczot, czyli tego, co dawał jej były. Tymczasem obecny partner ma zupełnie odmienny temperament. Zdrada z byłym jest na pewno dla kobiety dobrą okazją do refleksji nad własnymi oczekiwaniami względem seksu.

Co to oznacza dla nas? Takie okoliczności zdrady na pewno będą trudne do zaakceptowania dla obecnego partnera. Mężczyźni z reguły są trochę zazdrośni o przeszłość swojej dziewczyny, dlatego tym bardziej jest im ciężko przyjąć do wiadomości, że partnerka zdradziła ich z byłym. Obecny partner może tę sytuację zinterpretować jako negatywną ocenę własnej osoby. Skoro dziewczyna poszła do łóżka z byłym, to znaczy, że on nie sprawdzili się w roli kochanka lub przynajmniej wypadł gorzej. W obliczu odwiecznej rywalizacji wśród męskiej części ludzkości, takie doświadczenie jest dla zdradzonego chłopaka szczególnie dotkliwe.

Uwaga!

Wydaje się zatem, że jeśli dziewczyna zdradza chłopaka z byłym partnerem, być może trudno określić, co to oznacza dla jej relacji z poprzednim kochankiem, natomiast dla obecnego związku to raczej nie wróży nic dobrego. Świadczy bowiem jeśli nie o niewygasłym uczuciu, to na pewno o braku wewnętrznej gotowości na nowy związek.

Czy przyznałybyście się do zdrady z byłym? Jak zachowałybyście się w podobnej sytuacji? Wypowiedzcie się!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wytrzymać wakacyjną rozłąkę?
Następny artykułDlaczego mężczyźni nie chcą się żenić?

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here