meska biuzteria

Damska biżuteria z grawerem cieszy się ogromną popularnością wśród pań w każdym wieku. Kobiety uwielbiają ubrania i ozdoby, które są unikalne, a możliwość personalizacji im to zapewnia. W sprzedaży są dostępne bransoletki, naszyjniki, kolczyki, obrączki i charmsy, na których można wykonać grawer. Jak wybrać idealną biżuterię z grawerem?

Damskie bransoletki z grawerem

Bransoletki z grawerem dla kobiet dostępne są w wielu odsłonach. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się modele w całości wykonane z metalu (na przykład wysokogatunkowej stali szlachetnej). Do wyboru mamy między innymi stalowe bransoletki typu bangle, bransoletki ażurowe czy bransoletki z łańcucha z blaszką, na której można wykonać grawer.

Doskonałym dodatkiem do wielu stylizacji są również bransoletki z pereł, kamieni naturalnych, rzemienia, sznurka, skóry naturalnej czy nawet kolorowego plastiku.

Obrączki i pierścionki do personalizacji

Również obrączki i pierścionki są ozdobami, na których można wykonać grawer. W przypadku tego typu biżuterii powierzchnia do grawerowania jest bardzo mała, dlatego kobiety decydują się na krótkie napisy (daty, imiona) lub niewielkie rysunki.

Efektowne naszyjniki z grawerem

Wybór stylowych naszyjników z grawerem jest bogaty. Umiejętnie dobrany naszyjnik z grawerem będzie pasował kobiecie w każdym wieku. Możemy zdecydować się na naszyjniki ze stali szlachetnej i medalionami, naszyjniki z pereł, kamieni naturalnych, korali, a także rzemienia. W tym sezonie bardzo modne są również damskie naszyjniki z nieśmiertelnikami (nieśmiertelniki do niedawna kojarzone były wyłącznie z męską biżuterią, jednak obecnie się to zmienia).

Kolczyki jvedyne w swoim rodzaju

Grawer można wykonać także na niektórych rodzajach kolczyków. Kolczyki muszą posiadać większą powierzchnię, na której można wyryć napis lub/i rysunek. Do tego celu świetnie sprawdzą się na przykład kolczyki-medaliony.

Charmsy dla kobiet lubiących zmiany

Charmsy to niewielkie ozdoby, które można swobodnie odpinać i przypinać do bransoletek czy naszyjników. Dzięki nim możemy codziennie cieszyć się inną biżuterią. Jeżeli zależy nam, żeby nasze charmsy były unikalne – wykonajmy na nich grawer.

Czym się kierować przy wyborze biżuterii z grawerem?

Kupując biżuterię z grawerem nie warto kierować się wyłącznie modą (choć ona także jest istotna). Znacznie ważniejsze jest, żeby dodatki, które wybieramy pasowały do przynajmniej niektórych naszych stylizacji.

Dobrze jest dokładnie zastanowić się nad treścią graweru. Projektanci biżuterii niczego nam w tej kwestii nie narzucają. Ważne jest, żeby wybrany napis lub rysunek coś dla nas znaczył. Możemy wygrawerować imiona bliskich nam osób (a także ukochanych zwierząt), daty ważnych wydarzeń, hasła i sentencje motywacyjne. Jedynym ograniczeniem jest w tym wypadku wielkość powierzchni do grawerowania.

Wybieramy biżuterię z grawerem na prezent

Naszyjniki, bransoletki, charmsy, obrączki czy kolczyki z grawerem są często kupowane na prezent. Mogą być one wyjątkowym upominkiem dla bliskiej nam kobiety. Ważne jest, żeby biżuteria taka była dobrana do jej stylu ubierania, a także typu kolorystycznego (złote dodatki pasują przede wszystkim kobietom o ciepłym typie kolorystycznym, natomiast srebrne – paniom, których skóra i włosy mają chłodny odcień). Jeśli nie mamy pewności czy kobieta, której chcemy podarować biżuterię z grawerem nie jest uczulona na metal (niestety alergie na metal są współcześnie powszechne), wybierzmy ozdoby z hipoalergicznej stali szlachetnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here