Moda Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

-

Decydując się na zakup leczniczych szkiełek radzimy się zwykle specjalisty. Doświadczony i znający się na rzeczy optyk doradzi, jaki rodzaj oprawek będzie pasował do naszej twarzy, dobierze je zarówno pod względem trybu życia jaki prowadzimy oraz wyjaśni jak ważne przy wyborze konkretnych oprawek jest rozważenie jakie szkiełka korekcyjne zostały nam przepisane przez lekarza okulistę. Jest to ważne, ponieważ nie każdy ich rodzaj będzie się nadawał do poszczególnych szkieł, np. w przypadku grubych szkieł, które są konieczne przy poważniejszych wadach wzroku nie wszystkie ramki będą pasowały. I choć idąca z duchem postępu okulistyka i branża optyczna pozwoliły już na wyprodukowanie szkieł o dużej mocy optycznej ich cena nie jest w zasięgu każdego potrzebującego silnych okularów.

Drugim ważnym aspektem wymagającym rozważenia jest kształt twarzy. To w zależności od niej niektóre z nawet najbardziej podobających się nam oprawek należy wykluczyć. Istnieje zasada mówiąca o tym, że dobrze dobrane oprawki powinny stanowić swoim kształtem kontrast dla naturalnych rysy twarzy. Dlatego też w przypadku twarzy kwadratowej, prostokątnej o rysach ostrych i wyraźnych, należy dobrać oprawki okrągłe, delikatne, które ten zimny i surowy wygląd nieco złagodzą. Natomiast jeżeli twarz jest owalna, okrągła czy nawet pyzata warto dopasować do niej okulary nieco bardziej wyraziste, kwadratowe lub prostokątne, o ostrych kształtach.

Dla osób zmuszonych do noszenia okularów niemal przez cały czas w ciągu dnia bardzo ważne jest również z jakiego materiału są wykonane. Najtrwalsze i zdecydowanie najlepsze są oprawki wykonane z metalu. Nie tyle, że są one bardzo wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia ale także ewentualna zmiana szkiełek nie będzie w tym przypadku sprawiała żadnego problemu i zmiana oprawek nie będzie konieczna. Są one jednak zdecydowanie cięższe, co dla niektórych osób może być sporym problemem. Ponadto nie każdy metal będzie odpowiadał wszystkim, choćby ze względu na ryzyko uczulenia wśród alergików.

Innym z materiałów, z których wykonywane są oprawki do okularów korekcyjnych są tworzywa sztuczne, najczęściej plastik. Te jednak są zdecydowanie mniej trwałe, o wiele bardziej podatne na odkształcenia i wymagają częstszej korekty kształtu.

O wszystkich wyżej wymienionych aspektach, które należy rozważyć przy wyborze okularów możemy zdecydować sami, jednak należy pamiętać, że ostateczną decyzję podejmuje optyk, który najlepiej wie co będzie dla nas najlepsze, zarówno pod względem estetycznym jak i zdrowotnym. Dlatego też, o ile to możliwe, decydujmy sami, jednak miejmy zawsze na uwadze rady i sugestie profesjonalisty.

Nosicie okulary? Czy przy ich wyborze zwracaliście uwagę na walory estetyczne?

Poprzedni artykułJak dobrać szkła kontaktowe?
Następny artykułJak wybrać tatuaż?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Teksty na podryw faceta

Z pewnością nie raz zastanawiałaś się, w jaki sposób rozmawiać z chłopakiem, by udało Ci się go poderwać. Piękny uśmiech, makijaż i wystrzałowa sukienka nie wystarczą, żeby zdobyć tego wymarzonego. Musisz jeszcze poznać tajniki skutecznej konwersacji damsko-męskiej.

Długość okresu wypowiedzenia – informacje

Od czego zależy długość okresu wypowiedzenia? Jaki wpływ ma tutaj czas zatrudnienia? Na co może liczyć pracownik zatrudniony na umowę o pracę? A na co pracownik powołany?

Zobacz też

Uzależnienia dzieci – jakie są?

W dzisiejszym świecie na dzieci czyha bardzo wiele niebezpieczeństw. Życie przynosi nam wiele różnych trudnych sytuacji. W szczególności na stres narażone są dzieci, które nie są jeszcze przygotowane na przyjmowanie różnego rodzaju przykrych niespodzianek. W wyniku postępu, który z ogromną siłą niejako nas bombarduje dzieci mają łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju niebezpiecznych rzeczy. Jeśli dziecko łatwo poddaje się wpływom ze środowiska niestety jest bardziej narażone na uzależnienia. Czy jest to w ogóle możliwe, by małe dziecko mogło się od czegokolwiek uzależnić? Ależ tak! We wczesnym dzieciństwie dziecko również może się uzależnić.

Modne i piękne wanny wolnostojące

Urządzenie własnej łazienki to zadanie trudne, ale bardzo ważne. Jeśli podejdziesz do tego w odpowiedni sposób, będzie ono bardzo...

Gadżety religijne dla siebie i najbliższych

Gadżety religijne mogą być świetnym prezentem dla osoby, której bliskie są wartości chrześcijańskie. Wśród nich znajdują się drobiazgi codziennego...

Może Cię zainteresuje: