Wciąż zbyt mało kobiet i mężczyzn dostrzega, że właśnie ten element garderoby jak żaden inny ubiera sylwetkę.

Marynarki doskonale pasują zarówno do oficjalnych ubrań, jak i swobodniejszych stylizacji. Poprzez swój zwarty i sztywny krój potrafią odchudzić sylwetkę o kilka kilogramów.

Pierwszym typem marynarek, które musimy poddać przeróbce, są model z przełomu lat 80. i 90. Był to okres kiedy do mody kobiecej mocno wszedł trend tak zwanego „power dressing”. Projektanci starali się projektować kolekcje dla silnych, pewnych siebie kobiet, które nie boją się wyzwań. W efekcie na rynku pojawiło się wiele ubrań biznesowych, jednocześnie kobiety na stałe włączyły do swoich szaf marynarki i garnitury. Część z tych rzeczy wiele z nas wciąż ma w swoich szafach.

Co zrobić z marynarką z początku lat 90.?

  • Krok pierwszy

    Po pierwsze wyjmujemy poduszki, które w tym okresie zawsze umieszczano na ramionach.

  • Krok drugi

    Odcinamy używane, często złote czy srebrne guziki i przyszywamy drewniane lub w kolorze materiału marynarki.

  • Wiele z nas ma też marynarki, które niegdyś były wspaniałe. I krój i kolor był doskonały, pasowały do niemal każdego ubrania. Jednak nawet na nie przeszedł kres.

    marynarkaFot. sxc.hu

    Zaczęły się przecierać. Jeśli problem dotyczy takich miejsc jak np. łokcie, a marynarka jest z tweedu lub w kratę – bez paniki. Możecie osiągnąć najlepszy efekt z możliwych i naszywając okrągłe, najlepiej skórzane, łaty nawiązać do szalenie modnego trendu uczelnianego.

    Czasem mamy fajną marynarkę z okropnymi rękawami. Za ciasnymi, za szerokimi, za krótkimi, za długimi. W takim wypadku nie wahajmy się używać nożyczek – tnijmy! Bowiem z takiej marynarki możemy zrobić doskonałą kamizelkę.

    Uwaga:

    Niezły efekt można też uzyskać przerabiając męską marynarkę – jeśli jednym cięciem i szyciem na plecach zwęzimy ją (a jest wystarczająco długa) to – w zależności od materiału i szerokości – możemy uzyskać ciekawą sukienkę albo płaszcz.

    Macie inne fajne pomysły na przerobienie marynarki? Podzielcie się nimi!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić bransoletkę lilou?
Następny artykułJak zrobić domowy olejek do masażu?

Joanna Oparcik – dziennikarka, redaktorka i stylistka. Skończyła Komunikację Społeczną na wydziale Politologii. I właśnie zróżnicowana komunikacja jest tym, co ją fascynuje – od komunikacji poprzez słowo pisane, obraz, zmysły do komunikacji bardziej marketingowej, reklamowej czy PR-owej.

 

Współtworzy dział mody Lounge Magazynu, gdzie pisze artykuły poświęcone historii mody i stylowi. Stylizuje lookbooki i informuje czytelników o nowościach branży.

Jako osobista stylistka pracuje z klientami indywidualnymi nad kreacją ich wizerunku – metamorfoza z jej pomocą to czysta przyjemność.

Pracuje również jako stylistka podczas sesji zdjęciowych dla magazynów i prywatnych firm czy osób.

Kocha jedzenie, dlatego prowadzi również autorską kolumnę krytyki kulinarnej. W wolnym czasie wciąż pracuje, bo jak mówi: „Moja praca jest równocześnie moją pasją. Jestem szczęściarą!”. Prowadzi bloga o modzie i współpracuje z różnymi portalami.

 

Zobacz stronę autorki porad:

joannaoparcik.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here