Zanim wybierze się odpowiedni fason czapki, należy wiedzieć, jak go dobrać. Czapki przede wszystkim nie przymierza się do bluzki czy swetra. Należy zestawić ją w przymierzalni od razu z płaszczem czy kurtką, żeby zobaczyć, jak będzie prezentowała się w okryciu wierzchnim. Inaczej będzie wyglądała czapka zestawiona z cienką tkaniną, inaczej z obszernym płaszczem.

Następnie czapkę dobiera się do rysów twarzy. Im większa głowa, tym obszerniejsze modele będą pasowały. Przy ostrych rysach twarzy, z szeroko rozstawionymi kośćmi policzkowymi dobrze jest kupić czapkę z naszytym daszkiem czy futrem nad czołem. Przy drobnych rysach gładko skrojoną z osłonionym czołem.

Wydaje się jednak, że na pokazach mody zapanował trend przede wszystkim na jeden model czapki – uszatki. Propozycją czapki­ uszatki jest – pilotka. Do niej pasuje skóra, kombinezon i styl militarny. Zaletą pilotki jest to, że utrzymuje ciepło, nie przepuszcza deszczu i wiatru. Skórzaną pilotkę oferuje EMU, cena około 299 zł. Wełnianą pilotkę można kupić w Solar, cena 69 zł.

Topowe są futrzane, przypominające okrycia głowy z czasów carskiej Rosji. Dostać ją można w New Look 69 zł, Atmosphere ok. 60 zł. W nich nikomu zima nie straszna. Nawet przy minusowych temperaturach w głowę będzie ciepło. Dodatkowo futro jest niezwykle kobiecie i eleganckie. Czapki futrzane nosi się do płaszczy czy krótszych kurtek z wełny. Do wyboru są oczywiście czapki z prawdziwym futrem, na przykład z królika czy ekologicznym.

Modne są też czapki skórzane, wykańczane futrem, jak na przykład z Ochnik, cena 459 zł czy Van Graaf, cena około 150 zł. Często ozdabiane kratką Szaleo, 50 zł. Inną propozycją stylistów jest też czapka uszatka z wełny, z góralskim czy norweskim wzorem. Zaprojektowane zostały między innymi dla Orsay, koszt około 60 zł, S. Olivier 79 zł.

Jakie okrycia głowy najczęściej wybieracie? Co Wam się podoba w czapkach uszatkach?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wybrać krem do twarzy na zimę?
Następny artykułJak się nauczyć robić makijaż?

Elżbieta Matwiejczyk – absolwentka filologii polskiej, redaktorka, dziennikarka. Współpracowała z Radiem Gdańsk, pisze do wielu czasopism branżowych i serwisów specjalistycznych. Jej artykuły na temat Mody i Trendów publikowane są na portalu Trendz.pl. Jest autorką bloga o tematyce kobiecej. Jak sama twierdzi, dobry wygląd to podstawa świetnego samopoczucia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zainteresowania związane z modą i zagadnieniami dotyczącymi urody rozwijałam pisząc artykuły na potrzeby portalu trendz.pl czy dla czasopism specjalistycznych. Cały czas staram się doskonalić w tym kierunku i poszerzać wiedzę na dany temat.

Istotne jest dla mnie, by dobrze czuć się we własnej skórze. Lubię wiedzieć, jakie innowacyjne rozwiązania oferuje kosmetologia, jakie są sprawdzone sposoby na pielęgnację ciała. Liczy się ciekawy i stylowy wizaż. Kiedy dobrze wyglądam, czuję się pogodna i zrelaksowana.

Zawsze staram się być na bieżąco z modą. Interesują mnie wiadomości z wielkiego świata projektantów. Zwracam uwagę na nowe fasony, materiały, gadżety. I choć o gustach się nie dyskutuje, mam własne zdanie na temat aktualnych trendów. W ubiorze podoba mi się oryginalność i niepowtarzalny styl.

Cenię sobie wartościową sztukę, współczesną polską literaturę. Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym miasta, z którego pochodzę. Wyrazem tego są moje artykuły publikowane na stronach trójmiasto.pl w dziale kultury i staż jaki odbyłam w Radiu Gdańsk.

W wolnych chwilach, których niestety zostaje niewiele, pływam, jeżdżę na rowerze i na nartach. Fascynują mnie podróże. Zwiedzałam już między innymi Irlandię, Wielką Brytanię, Litwę i Ukrainę. Moim największym marzeniem jest pojechać teraz w bardziej odległe miejsca, do Japonii i Chin.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here