Moda Jak wybrać najmodniejsze damskie oprawki do okularów?

Jak wybrać najmodniejsze damskie oprawki do okularów?

-

Wybór oprawek do okularów to nie lada wyzwanie. W końcu mają być wygodne oraz pasować do Twojej twarzy. W tym tekście znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci wybrać odpowiednie oprawki do okularów. Czytaj dalej.

Wszystko zależy od kształtu twarzy

Najmodniejsze damskie oprawki do okularów powinny być dobrane zgodnie z kształtem Twojej twarzy. Nie każde oprawki pasują bowiem do każdego człowieka.

Twarz kwadratowa

Charakteryzuje się mocno zarysowaną szczęką, szerokim czołem oraz wyraźnymi policzkami. Jeśli Twoja twarz jest kwadratowa, skup się na zaokrąglonych oprawkach, których kształt będzie przypominać koniec oczy. Pozwoli Ci to złagodzić ostre rysy. Zadbaj również o to, by oprawki były zaokrąglone w dolnej części, a górna linia układała się na równi z linią brwi. Odwrócisz w ten sposób uwagę od mocnej szczęki.

Twarz okrągła

Ma jednakową wysokość oraz szerokość, ale w przeciwieństwie do twarzy kwadratowej szczęka oraz czoło są zarysowane o wiele delikatniej. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się oprawy równe lub szersze od obrysu twarzy. Pozwoli Ci to wydłużyć oraz wyszczuplić optycznie całą twarz. Ciekawie wyglądać też będą podłużne oraz prostokątne rozwiązania z szerokimi zausznikami. Skup się na oprawach kanciastych, charakteryzujących się prostymi kształtami. Chodzi bowiem o to, by zmniejszyć poczucie krągłości.

Twarz owalna

Wyróżnia się idealnymi proporcjami. Czoło jest szersze od żuchwy, linia włosów delikatnie zaokrąglona, a szerokość twarzy jest około 1,5 razy krótsza od jej długości. Posiadaczki takiej twarzy mogą wybrać niemal każdą oprawkę do okularów. Pamiętaj jednak, by nie decydować się na rozwiązania szersze od obrysu twarzy, by nie zakłócić idealnych proporcji.

Twarz trójkątna

Szerokie czoło i wąska szczęka to cechy charakterystyczne tego typu twarzy. Skup się na zniwelowaniu szerokiego nosa poprzez wybór szerokich oprawek. Jeśli Twój nos jest długi, postaw na ciemne okulary z nisko osadzonymi noskami. Sprawdź okulary metalowe damskie i wybierz coś dla siebie.

O czym pamiętać podczas wyboru oprawek?

  1.       Okulary powinny odzwierciedlać Twój styl życia.
  2.       Górna krawędź oprawek nie może sięgać ponad linię brwi, a dolna dotykać policzka.
  3.       Wybieraj rozwiązania, które są stabilne i zapewniają komfortowe użytkowanie.
  4.       Dobierz oprawki do karnacji, koloru oczu oraz włosów.
  5.       Nowe okulary powinny tuszować wady i uwydatniać zalety w budowie Twojej twarzy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co kupić dla małego kota? Wyprawka

Zanim przyniesiemy do domu kociaka dobrze jest się wcześniej przygotować. Podstawowe akcesoria to kuweta, żwirek, miski na wodę i pokarm, karma, zabawki, posłanie.

Tekken – Juggle

Juggle to kombinacje ciosów, które wykonujemy na przeciwniku znajdującym się w powietrzu. Juggle składa się z ciosu startowego (tzw. Juggle Starter), który wybija przeciwnika. Kontynuowanie ciosów w powietrzu to Juggle lub też Combo.

Zobacz też

Co robić, jak dziecko jest uparte?

Upór dziecka nieraz wyprowadza dorosłych z równowagi. Rodzice odbierają go jako ewidentne przeciwstawianie się maluchów i jako coś, co należy złamać. Warto jednak spojrzeć czasami na upór jako na element rozwojowy dziecka.

Jak wybrać panele podłogowe?

Planując wystrój pomieszczenia, zwracamy dużą uwagę na wygląd każdego elementu, który ma się w nim znaleźć. Każdy szczegół ma...

Jakie czynniki wpływają na komfort w mieszkaniu?

Lokale mogą różnić się pod względem wielkości, sposobu ich użytkowania czy wystroju. Cechą wspólną jest to, że każdy z...

Może Cię zainteresuje: