Moda Jak wybrać najmodniejsze damskie oprawki do okularów?

Jak wybrać najmodniejsze damskie oprawki do okularów?

-

Wybór oprawek do okularów to nie lada wyzwanie. W końcu mają być wygodne oraz pasować do Twojej twarzy. W tym tekście znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci wybrać odpowiednie oprawki do okularów. Czytaj dalej.

Wszystko zależy od kształtu twarzy

Najmodniejsze damskie oprawki do okularów powinny być dobrane zgodnie z kształtem Twojej twarzy. Nie każde oprawki pasują bowiem do każdego człowieka.

Twarz kwadratowa

Charakteryzuje się mocno zarysowaną szczęką, szerokim czołem oraz wyraźnymi policzkami. Jeśli Twoja twarz jest kwadratowa, skup się na zaokrąglonych oprawkach, których kształt będzie przypominać koniec oczy. Pozwoli Ci to złagodzić ostre rysy. Zadbaj również o to, by oprawki były zaokrąglone w dolnej części, a górna linia układała się na równi z linią brwi. Odwrócisz w ten sposób uwagę od mocnej szczęki.

Twarz okrągła

Ma jednakową wysokość oraz szerokość, ale w przeciwieństwie do twarzy kwadratowej szczęka oraz czoło są zarysowane o wiele delikatniej. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się oprawy równe lub szersze od obrysu twarzy. Pozwoli Ci to wydłużyć oraz wyszczuplić optycznie całą twarz. Ciekawie wyglądać też będą podłużne oraz prostokątne rozwiązania z szerokimi zausznikami. Skup się na oprawach kanciastych, charakteryzujących się prostymi kształtami. Chodzi bowiem o to, by zmniejszyć poczucie krągłości.

Twarz owalna

Wyróżnia się idealnymi proporcjami. Czoło jest szersze od żuchwy, linia włosów delikatnie zaokrąglona, a szerokość twarzy jest około 1,5 razy krótsza od jej długości. Posiadaczki takiej twarzy mogą wybrać niemal każdą oprawkę do okularów. Pamiętaj jednak, by nie decydować się na rozwiązania szersze od obrysu twarzy, by nie zakłócić idealnych proporcji.

Twarz trójkątna

Szerokie czoło i wąska szczęka to cechy charakterystyczne tego typu twarzy. Skup się na zniwelowaniu szerokiego nosa poprzez wybór szerokich oprawek. Jeśli Twój nos jest długi, postaw na ciemne okulary z nisko osadzonymi noskami. Sprawdź okulary metalowe damskie i wybierz coś dla siebie.

O czym pamiętać podczas wyboru oprawek?

  1.       Okulary powinny odzwierciedlać Twój styl życia.
  2.       Górna krawędź oprawek nie może sięgać ponad linię brwi, a dolna dotykać policzka.
  3.       Wybieraj rozwiązania, które są stabilne i zapewniają komfortowe użytkowanie.
  4.       Dobierz oprawki do karnacji, koloru oczu oraz włosów.
  5.       Nowe okulary powinny tuszować wady i uwydatniać zalety w budowie Twojej twarzy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak sformatować pendrive z danymi?

Co zrobić, gdy po podłączeniu pendrive'a komputer wymaga jego formatowanie a mamy w nim ważne dane?

Co grozi za jazdę po pijanemu?

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to surowo karane przestępstwo. Tak surowe kary mają na celu odstraszenie potencjalnych sprawców przed jego popełnieniem.Warto wiedzieć jaka kara czeka nas za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Zobacz też

Mąż maminsynek – co robić?

Kobiety rodząc dziecko przeżywają bardzo silne emocje. To one mają wpływ na ich dalsze relacje z potomkiem. Najczęściej otaczają go miłością i opieką, starając się zapewnić wszystko, czego tylko będzie potrzebował. Dla synów ich matki są początkowo najważniejszymi kobietami w życiu.

Zegarek z fazami księżyca – komu się przydaje?

Obserwowanie faz księżyca to nie tylko domena wróżek czy miłośników astronomii. Nowoczesna technologia pozwala na obserwacje cyklu księżycowego bez...

Botwinka – jak zrobić tę przepyszną wiosenną zupę?

Początek wiosny to idealny czas, by korzystać ze świeżych i młodych warzyw. Królową wiosennych zup jest zupa z botwiny....

Może Cię zainteresuje: