Motoryzacja Na jaki auto detailing we wnętrzu samochodu warto się...

Na jaki auto detailing we wnętrzu samochodu warto się zdecydować?

-

Coraz więcej osób chucha i dmucha na swoje samochody, dbając o nie bardzo szczegółowo. Detailing stał się popularny, bo każdy chce by samochód jak najdłużej dobrze się prezentował bądź też był odpowiednio przygotowany do sprzedaży. Tutaj pojawia się pytanie: na jakie prace detaliczne we wnętrzu samochodu warto się zdecydować?

Renowacja tapicerki skórzanej lub pranie tapicerki

Pierwszym sposobem na poprawę wyglądu samochodu wewnątrz może być zadbanie o tapicerkę. Bardzo często jest ona już po krótkim czasie zabrudzona, a siedzenie w brudnym samochodzie to zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów średnia przyjemność. Dlatego zdecydowanie warto zdecydować się na czyszczenie tapicerki skórzanej wraz z renowacją bądź też pranie tapicerki materiałowej. Na pewno w drugim przypadku auto detailing jest prostszy. Wystarczy bowiem odpowiedni szampon samochodowy do prania tapicerki i odkurzacz piorący. W ten sposób najpierw można przestrzeń gruntownie odkurzyć, a później oczyścić. Renowacja tapicerki skórzanej wymaga zastosowania specjalnych preparatów przeznaczonych do skór. Mają one właściwości czyszczące, ale i impregnacyjne. Można nawet zastosować środki, które służą do wypełniania niewielkich ubytków. Dzięki temu zarówno tapicerka materiałowa, jak i skórzana może zostać odświeżona i odnowiona. Jeśli uszkodzenia są większe, to można zdecydować się po prostu na pokrowce, które będą chronić ją przed dalszymi zniszczeniami.

Precyzyjne czyszczenie wnętrza samochodu, w tym trudno dostępnych miejsc

Na pewno auto detailingowe wnętrzu samochodu powinien obejmować czyszczenie wszystkich miejsc, również tych trudno dostępnych. Do czyszczenia deski rozdzielczej i elementów plastikowych takich jak nawiewy, ale i innych drobnych plastikowych elementów można wykorzystać specjalne pędzelki do czyszczenia. Dzięki temu można usunąć kurz i brud nawet z drobnych zakamarków. Warto zatem zaopatrzyć się w zestaw pędzelków do auto detailingu różnej grubości.

Wymiana dywaników samochodowych

Na pewno we wnętrzu samochodu poza tapicerką, najszybciej zużywającymi się elementami są dywaniki samochodowe. W końcu wchodzimy do samochodu nieraz z mokrymi czy brudnymi, zabłoconymi albo pokrytymi piaskiem butami. Do pewnego czasu dywaniki samochodowe można prać i nawet trzeba to robić i to jak najczęściej w przypadku, gdy pogoda nas nie rozpieszcza, a samochodem poruszamy się codziennie. Pozostawianie mokrych i brudnych dywaników w samochodzie sprzyja oczywiście rozwojowi patogenów. Po pewnym czasie warto wymienić dywaniki samochodowe na nowe i jeśli nie robiło się tak w przypadku poprzednich, dbać o nie regularnie.

Impregnacja oczyszczonych powierzchni i ozonowanie wnętrza

Kolejną kwestią istotną z punktu widzenia użytkownika samochodu jest impregnacja oczyszczonych powierzchni. Dotyczy to przede wszystkim elementów skórzanych, ale i metalowych. Jedne narażone są na pękanie, a drugie na korodowanie. Zatem trzeba wyposażyć się w odpowiednie środki. W przypadku stosowania środków w sprayu, trzeba zabezpieczyć sąsiednie powierzchnie. Warto zadbać również o konserwację profili zamkniętych, najpierw oczyszczając je i przedmuchując, a potem wprowadzając dedykowany środek. Jeśli chodzi o wnętrze, warto zdecydować się na ozonowanie. To ostatnio w czasie pandemii usługa dość popularna. Mogą na nią zdecydować się właściciele samochodów, którzy dalej będą jeździć swoim autem, ale taki zabieg szczególnie polecany jest dla tych osób, które decydują się na sprzedaż. Na pewno zdezynfekowane wnętrze to kolejny atut.

Pamiętaj, też, by zadbać o komfort w Twoim samochodzie, czyli oczyszczenie i napełnienie klimatyzacji, a także zapach do samochodu. Klimatyzacja, która jest zaniedbana jest groźna dla zdrowia, ponieważ jest zagrzybiona. Należy dbać o sprawdzanie stanu klimatyzacji przed sezonem i po sezonie, aby we wnętrzu nie był odczuwalny zapach wilgoci. Do tego przyda się również zapach do samochodu. Może być podwieszany pod lusterkiem albo mocowany np. przy schowku samochodowym. Są różne także eleganckie zapachy do samochodu, np. zamknięte w chromowanej obudowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak nakładać podkład?

Od prawidłowego nałożenia podkładu zależy całość naszego makijażu. Błędy powstałe na tym etapie mogą spowodować efekt maski czy nawet szpachli i sprawić, że nasz wygląd daleki będzie od naturalnego.

Co to jest dieta eliminacyjna – co to jest?

Mianem diety eliminacyjnej nazywamy grupę diet wykorzystywanych przez alergików. Są to diety, z których całkowicie wyeliminowane zostają produkty zawierające składnik, na który określona osoba jest narażona. W przypadku alergii na gluten, czy w przebiegu celiakii, stosuje się dietę bezglutenową. Gdy osoba uczulona jest na białko mleka krowiego, należy z jej diety całkowicie wyeliminować mleko i przetwory mleczne. Celem, dla którego stosuje się tego rodzaju diety jest wyciszenie reakcji immunologicznej, do której dochodzi w przypadku spożycia składnika, będącego alergenem dla tej osoby.

Zobacz też

Jak udekorować tort?

Sztuka zdobienia ciast i tortów nie bez racji nawiązuje do działalności uprawianej przez artystów. Aby nasze wypieki cieszyły oko, trzeba mieć nie tylko dostęp do kolorowych mas, posypek i zdobień, ale przede wszystkim bogatą wyobraźnię i choć trochę manualnych zdolności. Jeśli poświęcimy odrobinę wolnego czasu, odpowiednie materiały i pomysł, będziemy mogli wyczarować na kawałku ciasta słodki świat z naszych marzeń.

Zegarek z fazami księżyca – komu się przydaje?

Obserwowanie faz księżyca to nie tylko domena wróżek czy miłośników astronomii. Nowoczesna technologia pozwala na obserwacje cyklu księżycowego bez...

Botwinka – jak zrobić tę przepyszną wiosenną zupę?

Początek wiosny to idealny czas, by korzystać ze świeżych i młodych warzyw. Królową wiosennych zup jest zupa z botwiny....

Może Cię zainteresuje: