Ta metoda zakładania krawata wynaleziona została przez Jerzego Pratta, który pracował w Izbie Handlowej w USA. Stosował on ją przez ponad 20 lat. Popularna stała się dzięki prezenterowi Don Shelby. Kiedy pojawił się w swoim krawacie zawiązanym w ten sposób, media od razu się nim zainteresowały. Od dziś znany jest jako węzeł pratta, shelby, amerykański, odwrócony, pół – windsorski czy asymetryczny.

Sposób ten będzie bardziej odpowiedni dla osób wysokich niż węzeł windsorski. Na jego zawiązanie zużywana jest krótsza część materiału. Dodatkowo sam się nie rozwiązuje. Pasuje do grubszych tkanin, szerokich kołnierzyków. Najlepiej wiąże się nim szerokie krawaty. Węzeł asymetryczny odpowiedni jest na spotkania nieformalne, w luźnej atmosferze, dobry do pracy.

Węzeł jest o tyle nietypowy, że końcówki układa się pod kołnierzykiem na zewnętrznej stronie. Węższy koniec jest ułożony na prawej stornie, szerszy na lewej. Ten pierwszy nakładamy na szerszą końcówkę. Szerszy koniec przekładamy przez pętlę i owijamy nim węzeł. Następnie znów przekładamy dołem przez podstawę i wkładamy do pętli. Na koniec modelujemy krawat i zaciskamy. W ten sposób wiązanie krawata jest już gotowe.

Umiecie wiązać krawat? Jaki węzeł najczęściej stosujecie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zawiązać krawat? – węzeł windorski
Następny artykułJak prosto zawiązać krawat?

Elżbieta Matwiejczyk – absolwentka filologii polskiej, redaktorka, dziennikarka. Współpracowała z Radiem Gdańsk, pisze do wielu czasopism branżowych i serwisów specjalistycznych. Jej artykuły na temat Mody i Trendów publikowane są na portalu Trendz.pl. Jest autorką bloga o tematyce kobiecej. Jak sama twierdzi, dobry wygląd to podstawa świetnego samopoczucia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zainteresowania związane z modą i zagadnieniami dotyczącymi urody rozwijałam pisząc artykuły na potrzeby portalu trendz.pl czy dla czasopism specjalistycznych. Cały czas staram się doskonalić w tym kierunku i poszerzać wiedzę na dany temat.

Istotne jest dla mnie, by dobrze czuć się we własnej skórze. Lubię wiedzieć, jakie innowacyjne rozwiązania oferuje kosmetologia, jakie są sprawdzone sposoby na pielęgnację ciała. Liczy się ciekawy i stylowy wizaż. Kiedy dobrze wyglądam, czuję się pogodna i zrelaksowana.

Zawsze staram się być na bieżąco z modą. Interesują mnie wiadomości z wielkiego świata projektantów. Zwracam uwagę na nowe fasony, materiały, gadżety. I choć o gustach się nie dyskutuje, mam własne zdanie na temat aktualnych trendów. W ubiorze podoba mi się oryginalność i niepowtarzalny styl.

Cenię sobie wartościową sztukę, współczesną polską literaturę. Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym miasta, z którego pochodzę. Wyrazem tego są moje artykuły publikowane na stronach trójmiasto.pl w dziale kultury i staż jaki odbyłam w Radiu Gdańsk.

W wolnych chwilach, których niestety zostaje niewiele, pływam, jeżdżę na rowerze i na nartach. Fascynują mnie podróże. Zwiedzałam już między innymi Irlandię, Wielką Brytanię, Litwę i Ukrainę. Moim największym marzeniem jest pojechać teraz w bardziej odległe miejsca, do Japonii i Chin.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here