Moda Oversizowe sukienki - jak je stylizować?

Oversizowe sukienki – jak je stylizować?

-

Ogólnie rzecz biorąc krój oversizowy polecany jest przez stylistów raczej tym paniom, które nie mają za wiele do ukrycia, czyli chwalą się wprost doskonałymi proporcjami i idealnymi sylwetkami o schematycznych dobrych wymiarach. Niektórzy twierdzą, że te celowo za duże ubrania pogrubiają, przytłaczają i obciążają figurę. To znaczy, że mogą sprawić, iż wyda się ona większa niż jest w rzeczywistości. No i niby często tak jest, ale z drugiej jednak strony z jakiegoś powodu sukienki oversizowe występują we wszystkich możliwych rozmiarach. Zawsze tworzą ciekawe i nieco nieoczywiste stylizacje na wiosnę. To dobry wybór i dla kobiet bardzo szczupłych, i dla tych, które wciąż jeszcze mają co nieco do ukrycia i zamaskowania.

Oversizowa sukienka – co to takiego?

Czym charakteryzuje się sukienka oversizowa? Jak sama nazwa wskazuje, musi być ona przynajmniej o rozmiar większa od rozmiaru noszonego normalnie przez daną kobietę, a przynajmniej musi wyglądać tak, jak gdyby była właśnie za duża. Będzie więc charakteryzować się luźnym krojem. Materiał nie podkreśli talii i nie opnie ciała, co jednak ma swoje plusy. Takie sukienki są przede wszystkim super wygodne. Dosłownie nie czuć ich na skórze, co akurat w przypadku wiosny i lata jest efektem wskazanym, gdyż podczas tych pór roku warto zapewniać sobie dodatkową swobodę i komfort. Tego rodzaju sukienki oversizowe polecane są kilku typom sylwetki. Pasują oczywiście figurom drobnym i szczupłym, ale nie tylko. Jeżeli chodzi o sylwetki plus size, kroje oversizowe poleca się głównie jabłkom, ale też cegłom oraz kolumnom.

Sukienka oversizowa w wersji plus size

Najważniejsze jest jednak to, że panie, które mają co nieco do ukrycia, najzwyczajniej w świecie lubią się z krojami oversizowymi, bo dobrze się w nich czują. Nie muszą bowiem opinać ciała i zwracać na niego uwagi. Nie muszą wsuwać się w obcisłe i niewygodne stroje, które czasem jedynie dodatkowo podkreślają różne mankamenty i uwydatniają boczki czy fałdki. Czasami oversizowe sukienki na lato dają wręcz taki efekt, że ciało wygląda w nich na drobniejsze i smuklejsze. Ukrywają one krągłości i maskują te większe partie ciała. Fantastycznie okrywają sylwetkę, dzięki czemu jej niedoskonałości stają się dla innych totalnie niewidoczne. Oversizową sukienkę łatwo można też stylizować. Aby jednak nie przesadzić z tym luźnym i swobodnym charakterem całego stroju, warto dobrać do niej nieco bardziej dopasowane i obcisłe elementy garderoby. Świetnym wyborem będą tu zarówno krótsze kurteczki, jak i modne płaszcze przewiązywane w pasie i podkreślające talię. A co z butami? Te mogą być albo zupełnie płaskie, albo bardzo wysokie. Oversizowa sukienka to taka baza, z którą da się zdziałać naprawdę wiele!

Sklepy z najlepszymi sukienkami oversizowymi

Wzrost popularności krojów oversizowych doprowadził do tego, że projektanci zaczęli je tworzyć na potęgę. Niemalże w każdym modniejszym i lepiej zaopatrzonym butiku można już dostać te celowo za duże kreacje. Niekoniecznie jednak atrakcyjna sukienka z założenia musi mieć krój oversizowy. Równie dobrze można przecież poszukać „normalnych” ubrań, a po prostu wziąć je w większym rozmiarze od swojego standardowego. Ubranie oversizowe powinno być jednak znacznie za duże. Nie może wyglądać tak, jak gdyby pożyczyło się je od nieco grubszej czy wyższej koleżanki. Kobieta, która na co dzień nosi rozmiar 36, powinna więc celować w sukienki w rozmiarze 40 czy nawet 42. Taka jest po prostu moda. Ale jeśli ktoś nie chce za nią podążać, nie musi tego wcale robić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak działają karty Pay pass?

Idea zejścia do osiedlowej piekarni w sobotni poranek po bułki, machnięcia sprzedawczyni na przykład breloczkiem od kluczy nad ladą, wzięcia ciepłego pieczywa, jest na prawdę ciekawa. Zanim jednak Pay pass na stałe zagości w polskich sklepikach, jarzyniakach i punktach, czeka nas długa droga. Nie trzeba chyba przypominać, że zwykłe terminale nie są standardem w każdym sklepie, co dopiero nowość rynkowa jaką jest karta zbliżeniowa.

Zespół antyfosfolipidowy – objawy

Zespół antyfosfolipidowy jest ściśle związany z obecnością w organizmie danej osoby przeciwciał antyfosfolipidowych. Przeciwciała te nie stanowią jednolitej grupy, ale można wśród nich wyróżnić antykoagulant toczniowy, przeciwciała antykardiolipinowe, przeciwciała przeciwko trombininie, przeciwciała przeciwko beta2-GPI. Ich wspólną cechą jest to, że te przeciwciała reagują z białkami obecnymi w osoczu krwi o pewnym powinowactwie względem fosfolipidów o ujemnym ładunku. Ich oznaczanie w celach diagnostycznych jest przydatne do najbardziej do rozpoznawania zespołu antyfosfolipidowego.

Zobacz też

Co grozi za fikcyjne faktury?

Wystawianie i korzystanie z fikcyjnych faktur to przestępstwo podatkowe, za które przewidziane są kary finansowe.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: