Motoryzacja Bigster, czyli Dacia na miarę 3. dekady XXI wieku

Bigster, czyli Dacia na miarę 3. dekady XXI wieku

-

Ostatnie kilkanaście lat to ofensywa Dacii na europejskich rynkach. Od momentu debiutu Logana I generacji, co miało miejsce w 2004 roku, każdy kolejny model wyznaczał nową jakość wykonania, designu i dbałości o detale. I, co może zaskakiwać, nie jest to marketingowy bełkot, lecz motoryzacyjna rzeczywistość. Logan I nie imponował wyglądem, szczególnie w wersji kombi, ale ceniony był za niskie koszty eksploatacji, dobrą cenę i przestronność. I na tę ostatnią cechę szczególnie będą zwracać uwagi osoby, do których zaadresowana będzie kolejna propozycja rumuńskiej firmy. Bigster – nazwa wiele obiecuje, zarazem nawiązując do rynkowego przeboju, jakim jest Duster.

Pozycjonowanie na rynku

Dziś, kiedy SUV-y i crossovery są nie tylko coraz popularniejsze, ale też w gamach wielu producentów zastępują klasyczne modele, nie dziwi, że największa z Dacii będzie należeć do tej grupy. Można przyjąć, że Bigster zastąpi w salonach model Lodgy – miniwana, dostępnego także w odmianie 7-miejscowej. Ale poza możliwością wyboru wersji z dodatkową przestrzenią dla pasażerów, Bigser znacząco będzie odbiegać od Lodgy. Będzie większy i dostępny z szerszą paletą silników. Zgodnie z polityką Dacii należy spodziewać się odmian z fabryczną instalacją gazową. Nowością będą też silniki hybrydowe, prawdopodobnie z możliwością jazdy na krótkich dystansach tylko z wykorzystaniem energii elektrycznej. Taka gama jednostek napędowych wynika z tego, że za kilka lat w Unii Europejskiej mają obowiązywać jeszcze surowsze normy emisji spalin. Ogromną różnicę między Lodgy a Bigsterem widać w stylizacji. Wytwarzany od 2012 roku kompaktowy miniwan miał nie do końca spójne proporcje. Dacia Bigster zaś zrywa z zachowawczą i zarazem nijaką stylistyką. Prezentuje się niezwykle okazale. Muskularnie, nowocześnie i dynamicznie. Niemal bojowo.

Do kogo ma być adresowana Dacia Bigster

Obszerne nadwozie o długości 460 cm, dostępność odmiany 7-miejscowej oraz nowoczesne i oszczędne silniki – takimi cechami Dacia Bigster ma kusić nabywców. Główną grupą klientów mają stanowić rodziny. Poza tym dzięki zwiększonemu prześwitowi, dużym obręczom i zapewne opcjonalnemu napędowi na obie osie będzie to auto o więcej niż dostatecznych właściwościach terenowych. Bigster jako modnie stylizowany pojazd dla służby leśnej, policjantów czy strażaków – to następny trop. Dziś, kiedy nie wiadomo, w jakim czasie należy się spodziewać rynkowego debiutu, Dacia kusi innym SUV-em. To Duster, oferowany też w wersji 4×4. To prawdziwy przebój rynkowy, co widać w liczbie zamówień składanych w salonie Dacia Dyszkiewicz w Konstancinie – https://dyszkiewicz.dacia.pl/. Tutaj też mieści się salon Renault. Dyszkiewicz zajmuje się też sprzedażą aut marki Nissan, technologicznie i kapitałowo związanych z Dacią i Renault.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sałatka z pęczakiem – przepis

Znudziły ci się kanapki brane do pracy, a na miejscu nie możesz liczyć na smaczne i zdrowe posiłki? Lubisz pęczak, ale chcesz go jeść w jakiś nietypowy sposób? Potrzebujesz sycącego jedzenia do zabrania w podróż? Dobrze trafiłeś – ta sałatka jest lekkostrawna, sycąca i niezwykle aromatyczna. Daj się uwieść północnoafrykańskim smakom i spróbuj sałatki wprost z Maroka.

Jak rozmawiać o fantazjach seksualnych?

Wszyscy miewamy erotyczne fantazje, ale często nie zdradzamy ich partnerowi. Tymczasem już sama rozmowa na ten temat może wpłynąć ożywczo na nasze życie seksualne. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że osoby pozornie nieśmiałe lub sprawiające wrażenie mało zainteresowanych łóżkowymi eksperymentami w rzeczywistości marzą o gorącym seksie.

Zobacz też

Tiki nerwowe u dzieci – przyczyny

Tiki nerwowe są nagłymi, niemożliwymi do kontrolowania ruchami mięśni. Otoczenie odbiera je jako nerwowe zachowania. Mruganie, grymasy, potrząsanie głową, ruchy barków, chrząkanie, mimowolne powtarzanie sylab i wyrazów występują zwłaszcza w chwilach dużego napięcia emocjonalnego i zdenerwowania.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: