Motoryzacja Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

-

Każdego roku policja w Polsce odnotowuje około 10 000 kradzieży aut. Wraz z rozwojem technologii zabezpieczających takich przestępstw jest coraz mniej, jednak wciąż się zdarzają. Jakie rozwiązania wybrać, by uchronić się przed stratą samochodu?

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą – najpopularniejsze sposoby

W wielu pojazdach zabezpieczenie auta przed kradzieżą zapewnia nam immobilizer. Jego zadaniem jest zablokowanie systemu zapłonowego tak, by złodziej nie mógł uciec naszym samochodem. Immobilizer może blokować również komputer pokładowy, przez co nie ma możliwości ruszenia pojazdem. Blokuje on zarówno rozrusznik, jak i zapłon oraz system zasilania paliwem.

Nadal dość popularnym rozwiązaniem jest alarm samochodowy, który może nastraszyć złodzieja, ale również zwrócić naszą uwagę na fakt, że ktoś nieproszony zbliżył się do naszego auta. W przypadku alarmów warto wybrać bardziej zaawansowany model, mimo jego wyższej ceny – będzie po prostu skuteczniejszy. Alarm uruchamia się zawsze wtedy, gdy złodziej próbuje manipulować przy drzwiach auta lub na przykład wybić szybę. To stosowane od lat, sprawdzone zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą.

Dodatkowe zabezpieczenie samochodu z systemem bezkluczykowym

Zabezpieczenie przed kradzieżą auta bezkluczykowego wymaga od nas innego rodzaju ochrony przed złodziejami. Na rynku dostępne są m.in. metalowe pudełka, do których chowa się kluczyk, dzięki czemu złodziej nie będzie w stanie otworzyć auta w momencie, kiedy znajdujemy się w jego pobliżu. Bardzo ważne jest trzymanie klucza z dala od drzwi oraz okien. Warto również posiadać kluczyk zapasowy. Można też zaopatrzyć się w specjalne futerały na oba kluczyki do auta. Posiadają one materiał blokujący fale elektromagnetyczne.

Nowe auta mają również możliwość zainstalowania elektronicznej blokady biegów E-JOYLOCK. To bardzo innowacyjne, a przy tym skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe. Wykorzystuje technologię shift-by-wire, która blokuje skrzynię biegów w momencie, kiedy osoba niepowołana usiądzie za kierownicą.

Nietypowe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

By móc odpowiednio zabezpieczyć nasze auto przed kradzieżą, warto stosować się również do kilku zasad:

  • jeśli to możliwe, stawiaj samochód w pobliżu kamer – może być to monitoring sklepu lub miejski,
  • nie zostawiaj na siedzeniach torebki, ani innych cennych przedmiotów, chowaj je do bagażnika,
  • zamontuj w aucie nadajnik GPS, pomoże on w szybkim zlokalizowaniu samochodu w przypadku kradzieży.

Na koniec warto wspomnieć, że najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia samochodu jest garaż oraz odpowiedniej klasy brama garażowa – należy wybierać takie, które są wykonane z solidnych materiałów, uniemożliwiających dostanie się do środka osobom niepowołanym. Gdzie takie znajdziemy? Na przykład firma Makpol oferuje bramy garażowe we Wrocławiu – są to głównie współczesne rozwiązania, czyli nie tylko bardzo estetyczne, ale również niezwykle solidne, gwarantujące zabezpieczenie przed kradzieżą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Daytrading – informacje

Daytrading to zawarcie transakcji kupna i sprzedaży danego instrumentu finansowego w ciągu trwania jednej sesji giełdowej.

Jak przekonać rodziców do imprezy w domu?

Rodzice patrzą zwykle spod byka na imprezy organizowane w domu podczas ich nieobecności. Raczej nie staraj się ich oszukiwać i nie mówić o swoich imprezowych planach. Zaprzyjaźniona sąsiadka z pewnością powita ich po powrocie z wakacji radosną nowiną. Lepiej siłą argumentu spraw, żeby dali Ci swoje błogosławieństwo.

Zobacz też

AZS (atopowe zapalenie skóry) u niemowląt – przyczyny, objawy, leczenie

Narażone na atopowe zapalenie skóry są zwłaszcza dzieci, których rodzice, bądź inni członkowie rodziny cierpieli z powodu chorób atopowych, czyli takich, w których mechanizmie powstawania ogrywają rolę natychmiastowe reakcje alergiczne nierozerwalnie związane z udziałem przeciwciał IgE.

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: