Motoryzacja Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

-

Każdego roku policja w Polsce odnotowuje około 10 000 kradzieży aut. Wraz z rozwojem technologii zabezpieczających takich przestępstw jest coraz mniej, jednak wciąż się zdarzają. Jakie rozwiązania wybrać, by uchronić się przed stratą samochodu?

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą – najpopularniejsze sposoby

W wielu pojazdach zabezpieczenie auta przed kradzieżą zapewnia nam immobilizer. Jego zadaniem jest zablokowanie systemu zapłonowego tak, by złodziej nie mógł uciec naszym samochodem. Immobilizer może blokować również komputer pokładowy, przez co nie ma możliwości ruszenia pojazdem. Blokuje on zarówno rozrusznik, jak i zapłon oraz system zasilania paliwem.

Nadal dość popularnym rozwiązaniem jest alarm samochodowy, który może nastraszyć złodzieja, ale również zwrócić naszą uwagę na fakt, że ktoś nieproszony zbliżył się do naszego auta. W przypadku alarmów warto wybrać bardziej zaawansowany model, mimo jego wyższej ceny – będzie po prostu skuteczniejszy. Alarm uruchamia się zawsze wtedy, gdy złodziej próbuje manipulować przy drzwiach auta lub na przykład wybić szybę. To stosowane od lat, sprawdzone zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą.

Dodatkowe zabezpieczenie samochodu z systemem bezkluczykowym

Zabezpieczenie przed kradzieżą auta bezkluczykowego wymaga od nas innego rodzaju ochrony przed złodziejami. Na rynku dostępne są m.in. metalowe pudełka, do których chowa się kluczyk, dzięki czemu złodziej nie będzie w stanie otworzyć auta w momencie, kiedy znajdujemy się w jego pobliżu. Bardzo ważne jest trzymanie klucza z dala od drzwi oraz okien. Warto również posiadać kluczyk zapasowy. Można też zaopatrzyć się w specjalne futerały na oba kluczyki do auta. Posiadają one materiał blokujący fale elektromagnetyczne.

Nowe auta mają również możliwość zainstalowania elektronicznej blokady biegów E-JOYLOCK. To bardzo innowacyjne, a przy tym skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe. Wykorzystuje technologię shift-by-wire, która blokuje skrzynię biegów w momencie, kiedy osoba niepowołana usiądzie za kierownicą.

Nietypowe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

By móc odpowiednio zabezpieczyć nasze auto przed kradzieżą, warto stosować się również do kilku zasad:

  • jeśli to możliwe, stawiaj samochód w pobliżu kamer – może być to monitoring sklepu lub miejski,
  • nie zostawiaj na siedzeniach torebki, ani innych cennych przedmiotów, chowaj je do bagażnika,
  • zamontuj w aucie nadajnik GPS, pomoże on w szybkim zlokalizowaniu samochodu w przypadku kradzieży.

Na koniec warto wspomnieć, że najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia samochodu jest garaż oraz odpowiedniej klasy brama garażowa – należy wybierać takie, które są wykonane z solidnych materiałów, uniemożliwiających dostanie się do środka osobom niepowołanym. Gdzie takie znajdziemy? Na przykład firma Makpol oferuje bramy garażowe we Wrocławiu – są to głównie współczesne rozwiązania, czyli nie tylko bardzo estetyczne, ale również niezwykle solidne, gwarantujące zabezpieczenie przed kradzieżą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Relacje z mężem po narodzinach dziecka

Narodziny dziecka są niezwykle dużym i ważnym wydarzeniem w życiu rodziny. Zmieniona zostaje cała organizacja życia rodzinnego. Wszystko podporządkowane zostaje opiece nad noworodkiem: karmieniu, przewijaniu, kąpaniu, usypianiu, spacerowaniu i nocnym pobudkom. Pracy i czasu wymaga również prowadzenie domu: gotowanie, sprzątanie, pranie, prasowanie. Czasami doba wydaje się być zbyt krótka. Niestety łatwo jest zapomnieć w tym wszystkim o pielęgnacji związku z ukochaną osobą.

Dieta na zdrowe zęby

Zęby czerpią swoją siłę, trwałość i wytrzymałość z naszego pożywienia. Należy więc zwrócić uwagę na wybór właściwej diety i pokarmów, poznać zapotrzebowanie naszych zębów i wzbogacać nasze codzienne menu w potrzebne naszym zębom składniki.

Zobacz też

Wanna z hydromasażem – opinie, wady i zalety

Wanny z hydromasażem są obecnie coraz częściej oferowane w marketach budowlanych w niskich cenach około 2,5 – 3,5 tyś. zł. Są one najprostsze w konstrukcji nie mają wielu udogodnień w komplecie. Decydując się na zakup wanny o wysokiej jakości powinniśmy na nią przeznaczyć 7-10 tyś zł – są to wanny z wieloma dodatkowymi zabezpieczeniami, wyprofilowane i mające znacznie więcej dysz do masażu. Na co zwrócić uwagę, wybierając model wanny z hydromasażem?

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Koszula męska — czym kierować się przy wyborze?

Męski ubiór to nie tylko garnitur i spodnie. Stylowy wygląd to odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby, tak aby tworzyły...

Może Cię zainteresuje: