Motoryzacja Na jakiej zasadzie działają uszczelniacze do chłodnic?

Na jakiej zasadzie działają uszczelniacze do chłodnic?

-

Wyciekający płyn z chłodnicy to często bagatelizowany przez kierowców problem. Brak odpowiedniej reakcji może prowadzić do niebezpiecznej sytuacji, która będzie skutkować koniecznością wymiany całej chłodnicy. Niewielkie wycieki płynu można łatwo powstrzymać, nie tracąc przy tym majątku. Wystarczy nabyć uszczelniacz chłodnicy, który jest niedrogi, prosty w obsłudze i niezwykle skuteczny.

Niesprawny układ chłodniczy — jak temu zaradzić?

Wszelkie awarie układu chłodniczego mogą prowadzić do niebezpiecznych następstw. Wycieki płynu chłodniczego oddziałują negatywnie na wszystkie elementy, np. na uszczelki. Zwykle dochodzi do pęknięć w głowicy, co może skutkować nawet awarią silnika samochodowego. Płyn może wyciekać z powodu nieszczelności w przewodach chłodnicy, pęknięć w samej chłodnicy oraz na łączeniach. Uszczelniacz chłodnicy może pomóc w wielu przypadkach. Uszczelniacz może mieć różną postać — od proszku, aż po płyn. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, które warto poznać, aby móc wybrać idealny produkt, dopasowany do danej awarii.

Rodzaje uszczelniaczy do chłodnic

Płynne uszczelniacze chłodnic są dedykowane do likwidowania wycieków, które powstają np. na skutek mechanicznych uderzeń. Płyn sprawdzi się w przypadku każdej chłodnicy. Można go zmieszać praktycznie z każdym płynem do chłodnic — nie wpłynie to negatywnie ani na działanie płynu, ani uszczelniacza. Płyn tworzy specjalną powłokę, która uszczelnia pęknięcia w chłodnicy, dzięki temu nie dochodzi do wycieków. Dużą zaletą tego rodzaju uszczelniacza chłodnic jest brak ryzyka zapchania układu chłodzenia.

Kolejnym popularnym uszczelniaczem jest specjalny proszek do chłodnic. Charakteryzuje się niezwykle atrakcyjną ceną oraz dużą skutecznością działania. W skład proszku wchodzą cząsteczki aluminium, które mają na celu dostać się do wszystkich nieszczelności i je załatać. Ten uszczelniacz chłodnicy działa błyskawicznie, nie powoduje utrudnień w cyrkulacji płynu w chłodnicy i można z powodzeniem mieszać go z płynami od różnych producentów.

Jak bezpiecznie używać uszczelniaczy do chłodnic?

Produkty do uszczelniania pęknięć w chłodnicach należy używać wyłącznie przy rozgrzanym płynu chłodniczym. W chłodnicy musi być odpowiedni jego poziom. Uszczelniacze chłodnic wlewa lub wsypuje się do wlewu płynu chłodniczego tylko na wyłączonym silniku. Po krótkim czasie produkt powinien zacząć działać i dochodzi do załatania wszystkich pęknięć oraz wycieków. Po upływie wymaganego czasu należy odpalić silnik i sprawdzić obecność wycieków. Jeśli środek nie zadziałał i nadal występuje awaria — należy zgłosić się do warsztatu, być może problem jest poważniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Najlepsze gry typu Wrestling

Na rynku jest kilka gier z kategorii wrestling, które różnią się zarówno grafiką, systemem jak i grupą docelową, do której są skierowane.

Lewatywa – na czym polega?

Lewatywa, stosowana już i ceniona przez starożytnych, to prosty do wykonania zabieg. Ujmując rzecz w największym skrócie, polega na oczyszczeniu jelita grubego z zalegającej w nim treści. Szczegółowy mechanizm zabiegu jest nieco bardziej skomplikowany.

Zobacz też

Przyprawy do leczo

Co jest najlepszą jesienną potrawą? Co najlepiej smakuje, gdy za oknem szaro, zimno, plucha? Leczo, oczywiście. Gorące, czerwone, węgierskie i koniecznie pikantne. Tylko takie leczo jest tym prawdziwym. Jednak co dom, co kuchnia – to inne leczo. I chociaż pozornie wszystkie są takie same, wszystkie są przecież ostre i czerwone, to jednak każdy, kto choć raz leczo robił, dodał do niego zapewne nieco inny zestaw przypraw.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: