Uszczelniacz chłodnicy

Wyciekający płyn z chłodnicy to często bagatelizowany przez kierowców problem. Brak odpowiedniej reakcji może prowadzić do niebezpiecznej sytuacji, która będzie skutkować koniecznością wymiany całej chłodnicy. Niewielkie wycieki płynu można łatwo powstrzymać, nie tracąc przy tym majątku. Wystarczy nabyć uszczelniacz chłodnicy, który jest niedrogi, prosty w obsłudze i niezwykle skuteczny.

Niesprawny układ chłodniczy — jak temu zaradzić?

Wszelkie awarie układu chłodniczego mogą prowadzić do niebezpiecznych następstw. Wycieki płynu chłodniczego oddziałują negatywnie na wszystkie elementy, np. na uszczelki. Zwykle dochodzi do pęknięć w głowicy, co może skutkować nawet awarią silnika samochodowego. Płyn może wyciekać z powodu nieszczelności w przewodach chłodnicy, pęknięć w samej chłodnicy oraz na łączeniach. Uszczelniacz chłodnicy może pomóc w wielu przypadkach. Uszczelniacz może mieć różną postać — od proszku, aż po płyn. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, które warto poznać, aby móc wybrać idealny produkt, dopasowany do danej awarii.

Rodzaje uszczelniaczy do chłodnic

Płynne uszczelniacze chłodnic są dedykowane do likwidowania wycieków, które powstają np. na skutek mechanicznych uderzeń. Płyn sprawdzi się w przypadku każdej chłodnicy. Można go zmieszać praktycznie z każdym płynem do chłodnic — nie wpłynie to negatywnie ani na działanie płynu, ani uszczelniacza. Płyn tworzy specjalną powłokę, która uszczelnia pęknięcia w chłodnicy, dzięki temu nie dochodzi do wycieków. Dużą zaletą tego rodzaju uszczelniacza chłodnic jest brak ryzyka zapchania układu chłodzenia.

Kolejnym popularnym uszczelniaczem jest specjalny proszek do chłodnic. Charakteryzuje się niezwykle atrakcyjną ceną oraz dużą skutecznością działania. W skład proszku wchodzą cząsteczki aluminium, które mają na celu dostać się do wszystkich nieszczelności i je załatać. Ten uszczelniacz chłodnicy działa błyskawicznie, nie powoduje utrudnień w cyrkulacji płynu w chłodnicy i można z powodzeniem mieszać go z płynami od różnych producentów.

Jak bezpiecznie używać uszczelniaczy do chłodnic?

Produkty do uszczelniania pęknięć w chłodnicach należy używać wyłącznie przy rozgrzanym płynu chłodniczym. W chłodnicy musi być odpowiedni jego poziom. Uszczelniacze chłodnic wlewa lub wsypuje się do wlewu płynu chłodniczego tylko na wyłączonym silniku. Po krótkim czasie produkt powinien zacząć działać i dochodzi do załatania wszystkich pęknięć oraz wycieków. Po upływie wymaganego czasu należy odpalić silnik i sprawdzić obecność wycieków. Jeśli środek nie zadziałał i nadal występuje awaria — należy zgłosić się do warsztatu, być może problem jest poważniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here