Jak stworzyć stylowy i funkcjonalny ogród

Ogród jest wizytówką domu. Aranżując jego przestrzeń, warto zadbać, aby wygląd przydomowej strefy był spójny i dobrze współgrał ze stylem budynku i jego wnętrza.

Funkcjonalny ogród powinien być podzielony na strefy. Część z nich, przeznaczona do wypoczynku, gastronomii i komunikacji, wymaga utwardzenia w celu zapewnienia komfortu użytkowania nawet w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Stylowy i funkcjonalny ogród – czyli jaki?

Współczesne ogrody zachwycają swoim wyglądem, a przy tym są urządzone w taki sposób, aby mogły być przeznaczone na cele gastronomiczne, rekreacyjne i wypoczynkowe. W celu zapewnienia pełnego komfortu podczas korzystania z przydomowej strefy warto więc zadbać o podział ogrodowej przestrzeni na dekoracyjne sfery roślinne oraz powierzchnie praktyczne.

Ogrodowa zieleń, w zależności od upodobań, może mieć formę minimalistycznego trawnika, ale równie dobrze być połączeniem roślinności ekstensywnej i intensywnej. Drugi rodzaj naturalnej szaty może mieć formę nasadzeń w formie ozdobnych krzewów (np. efektownych hortensji) lub sezonowych kwiatów.

Bardzo dobrym rozwiązaniem w ogrodzie, zapewniającym pełną funkcjonalność poziomych powierzchni przeznaczonych do wypoczynku, przyrządzania i spożywania posiłków oraz poruszania się, są betonowe płyty i kostki brukowe. Elementy tego typu umożliwiają osiągnięcie zadowalającego efektu wizualnego, a przy tym umożliwiają korzystanie z dobrodziejstw ogrodu nawet w przypadku wystąpienia mniej sprzyjających warunków atmosferycznych, bez obaw o zamoczenie i zabrudzenie czy kondycję wyposażenia.

Dlaczego warto zdecydować się na beton w ogrodzie?

Beton w ogrodzie to rozwiązanie zapewniające pełen komfort użytkowania praktycznych stref. Zarówno kostki, jak i płyty brukowe umożliwiają stworzenie równej, nośnej i sztywnej nawierzchni ułatwiającej poruszanie się oraz pełne korzystanie z ogrodowego wyposażenia. Utwardzone powierzchnie są wysoce estetyczne pod względem wizualnym, a przy tym nie sprawiają żadnych trudności w utrzymaniu oraz nie utrudniają użytkowania przydomowej strefy w przypadku wstąpienia mało sprzyjających warunków atmosferycznych.

Kostki brukowe i płyty betonowe są wytwarzane na bazie mieszanki betonowej. Dzięki temu elementy te charakteryzują się znacznymi parametrami wytrzymałościowymi oraz odpornością na czynniki mechaniczne i warunki pogodowe. Nawierzchnia wykonana z kostek lub płyt nie zmienia swojej formy na skutek działania wilgoci oraz cyklicznego zamrażania i rozmrażania. Co bardzo istotne, powierzchnie utwardzone w ten sposób nie wymagają przeprowadzania skomplikowanych czynności konserwacyjnych.

Minimalistyczna forma szarych kostek i płyt betonowych jest efektownym tłem dla ogrodowej roślinności. Warto jednak pamiętać, że elementy betonowe do ogrodu mogą imitować inne materiały i surowce. Dzięki temu można osiągnąć założony efekt wizualny, połączony z wysokimi parametrami użytkowymi nawierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here