Paznokcie akrylowe są idealne dla kobiet, u których zadbane dłonie to nie tylko kwestia lepszej samooceny, ale także narzędzie pracy (asystentki, sprzedawczynie). Ponieważ nie są one bardzo drogie (koszt zabiegu to ponad 100 zł), a do tego trwałe i eleganckie, stąd ich popularność wśród kobiet. Niestety ich pielęgnacja powinna być bardzo staranna, aby nie zaszkodzić nie tylko wyglądowi paznokci, ale również ich zdrowiu.

Zasady higieny przy akrylowych paznokciach:

1. Gdy sprzątasz noś zawsze gumowe rękawiczki. Rękawiczki są szczególnie ważne przy kontakcie dłoni z wodą (i detergentami). Nie wszelkiego rodzaju substancje płynne stanowią zagrożenie dla trwałości naszych sztucznych paznokci. Paznokciom zagrażają edynie takie, które zawierają detergenty lub inne silnie oddziałujące substancje chemiczne, przede wszystkim aceton, i również zmywacz do paznokci z jego zawartością (rozpuszcza masę akrylową i uszkadza żelową).

2. Wieczorem przemyj paznokcie tonikiem na bazie alkoholu, co będzie skutecznym sposobem zapobiegnięciu namnożenia się bakterii. Na dłoniach, po całym dniu, jest więcej bakterii niż na stopach co skutecznie działa na wyobraźnię i skłania do dbania o ich staranną higienę.

3. Paznokcie mogą żółknąć (nie blaknąć) pod wpływem dużej dawki promieni UV, którą powodują na przykład częste wizyty w solarium.

4. W przypadku gdy któryś paznokieć ulegnie złamaniu lub nawet pęknięciu niezbędna jest interwencja kosmetyczki. Jeśli do uszkodzenia dostanie się woda w efekcie może powstać grzybica.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dbać o tipsy żelowe?
Następny artykułŻywność modyfikowana genetycznie – czym jest?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here