Podstawowym czynnikiem, wpływającym na lepszy wygląd płytki paznokcia jest nasze odżywianie oraz unikanie urazów mechanicznych. Oprócz właściwej diety, bogatej w odpowiednie witaminy A, C, B, E – ważne jest przyjmowanie posiłków, zawierających mikroelementy lub uzupełnianie codziennego jadłospisu suplementami.

Domowe sposoby:
1.Rumianek – zaparzyć dwie saszetki, nakryć naczynie a gdy wystygnie moczyć palce. Aby uzyskać efekt wzmocnienia zabieg ten powtarzać dwa razy w tygodniu.
2.Sok z cytryny – przekrojoną polówką cytryny należy wysmarować skórę dłoni oraz paznokcie. Jest to bardzo skuteczny sposób na usunięciu przebarwień powstałych na dłoniach nałogowych palaczy.
3.Oliwa – 2-3 razy w tygodniu podgrzać oliw z oliwek i moczyć w niej całe dłonie
4.Siemię lniane -zagotować dwie łyżki w szklance wody. Przez 20 minut moczymy w niej palce. Taka kąpiel jest szczególnie wskazana dla osób o łamliwych paznokciach.
5.Miód – w połączeniu z wodą różaną powoduje, iż paznokcie nabieraj zdrowego wyglądu i zaczynają błyszczeć. Warunkiem jest aby moczyć co tydzień palce we wspomnianej mieszance. Zabieg powinien trwać 15 minut
6.Skrzyp – połowę szklanki oliwy mieszamy z dwiema łyżkami skrzypu i podgrzewamy pół godziny. Po lekkim ostudzeniu moczymy paznokcie przez 15 minut. Zabieg warto powtarzać co drugi dzień.
Oprócz powyższych sposobów możemy przygotowywać sobie maseczki, okłady i kompresy na paznokcie oraz na całe dłoni. Przygotowując zabieg w warunkach domowych znacznie oszczędzamy, a zaletą jest to, iż do ich wykonania używamy tylko produktów naturalnych.

Oprócz domowych sposobów pielęgnacji paznokci, koniecznie musimy pamiętać o wykonywaniu prac porządkowych (szczególnie z użyciem wody) w rękawicach gumowych oraz codziennym kremowaniu dłoni, przeznaczonymi do tego celu preparatami.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPielęgnacja paznokci po tipsach
Następny artykułDecoupage – jak zrobić?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here