Paznokcie Pielęgnacja paznokci po tipsach

Pielęgnacja paznokci po tipsach

-

Ogólnie naturalne paznokcie można przedłużyć trzema metodami:
1.Pokryć naturalną płytkę masą żelową lub akrylową.
2.Przykleić tips do paznokcia i nałożyć na niego wspomniane substancje.
3.Zastosować szablon, metalowy lub papierowy, na którym formujemy sztuczny paznokcieć.

Wyjaśnianie wątpliwości:
Niezależnie do wybranej przez nas metody, każdy zabieg jest w jakiś sposób inwazyjny dla płytki paznokcia. Jednak sam zabieg nie uszkadza go tak dramatycznie, jak twierdzą przeciwnicy przedłużania paznokci. To nieprawda, iż usuwany syntetyczny tips zabiera część naturalnej płytki. Samo zdejmowanie, jeśli jest prawidłowo wykonane, nic „nie zabiera”, te warstwy są tracone już przy matowieniu paznokcia w czasie przygotowania go do przedłużenia.

Kolejna sprawa to fakt, iż najważniejsza część paznokcia czyli macierz, która odpowiada za wzrost płytki, leży głęboko pod skórą, więc przedłużanie paznokci jej nie zagraża.
Oczywiście po usunięciu akrylowych lub żelowych płytek, nasze naturalne paznokcie wymagają serii zabiegów regeneracyjnych:

1.Przyjmujmy produkty bogate w wapń (jogurty, twarogi), gdyż jest to budulec niezbędny dla zdrowych i mocnych paznokci.
2.Chodźmy systematycznie na manicure (na przykład raz w tygodniu), który pobudzi wzrost paznokcia. Kosmetyczka będzie w jego trakcie stosować zabiegi regenerujące płytkę.
3.Zawsze istnieje ryzyko powstania grzybicy, więc jeśli zauważysz na ich powierzchni żółte plamki – udaj się na konsultacje do dermatologa. Ryzyko to istnieje tylko wtedy, gdy osoba wykonująca przedłużanie paznokci nie dba o higienę, popełni błąd techniczny przy aplikacji masy na paznokieć, lub gdy klientka mając problem z paznokciem (np liftowanie, czyli odchodzenie masy przy wale paznokciowym) sama przy nich majstruje (np podkleja brzeg liftującej masy a dalej zostaje powietrze i wilgoć, lub gdy lekceważy problem – wilgoć dostaje się pomiędzy masę a naturalny paznokieć i przy zwlekaniu 3-4 tygodnie z naprawą takich paznokci grzybica może się pojawić.
4.W domowym zaciszu stosujmy sprawdzone techniki, polegające na:
– wcieraniu witaminy E w wał paznokciowy (skórki wokół płytki) ponieważ pod nim znajduje się macierz, i w płytkę paznokcia w miejscu pod którym znajduje się macierz (widoczna jako lunula tzn. białawy półksiężyc)
– moczeniu dłonie w ciepłej oliwie z oliwek – przyspieszy to wzrost paznokci
– częstym polerowaniu (na przykład oglądając telewizję), co wygładzi powierzchnię płytki.
5. Nie malujmy ich póki się nie wzmocnią. W to miejsce nakładajmy błyszczące odżywki, albo stosujmy metodę naprzemienną – tydzień z polakierowanymi paznokciami, a drugi tydzień bez lakieru.

Jak dbacie o paznokcie po tipsach? Czekam na Wasze komentarze.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Najlepsze gry platformowe

Na rynku jest obecnie kilka dobrych platformówek, które można z czystym sumieniem polecić. Poniżej przedstawiamy opinie o najciekawszych tytułach.

Kapuśniak z kiszonej kapusty – przepis

Kapuśniak jest jednym z filarów polskiej kuchni. Zrobienie go jest dość czasochłonne, ale wraca moda na slow food. Na zimę klasyczny kapuśniak jest najlepszą propozycją. Syci, rozgrzewa, cieszy.

Zobacz też

Jakie paliwo do motoru?

Eksploatacja motocykla oznacza nieuchronne tankowanie maszyny paliwem, co dla wielu kierowców oznacza z kolei spore wydatki. Stając przed dystrybutorem, zawsze pojawia się dylemat: jakie paliwo wlać do baku? Producenci paliw prześcigają się w technologiach ich produkcji, jednocześnie kusząc kierowców paliwami o zwiększonej liczbie oktanów.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: