Metoda akrylowa wykorzystuje masę powstałą ze zmieszania płynu (liquidu) z proszkiem akrylowym, z której potem łatwo można uformować płytkę paznokcia. To podstawowy sposób wykorzystania akrylu. Jest jednak możliwa modyfikacja tej metody, polegająca na ukształtowaniu sztucznego paznokcia za pomocą szablonu.

  • Krok pierwszy

    Tradycyjnie usuwamy skórki (za pomocą cążek lub odsuwania ich drewnianym patyczkiem). Paznokcie piłujemy w ten sposób aby nadać im kształt owalu.

  • Krok drugi

    Matowimy starannie płytkę paznokcia blokiem. Oczyszczamy z nagromadzonego na płytce pyłku i przecieramy tonikiem aby paznokieć nie był tłusty. Przecieramy cleanerem.

  • Krok trzeci

    Teraz musimy nałożyć szablon i robimy to bardzo dokładnie w taki sposób, aby w efekcie szablon ściśle przylegał do płytki. Potem spokojnie składamy szablon aby miał kształt dzióbka i zaklejamy.

  • Krok czwarty

    Na płytkę nakładamy warstwę primera, która zwiększa przylepność masy akrylowej.

  • Krok piąty

    Uformowaną masę proszku i liquidu (czyli płynu łączącego proszek) nakładamy na szablon, dokładnie w miejscu gdzie przebiega linia łącząca naturalny paznokieć z szablonem. Kolejną porcję masy akrylowej nabieramy na pędzelek i nakładamy na płytkę tak, aby wydłużyć paznokieć.

  • Krok szósty

    Masę akrylową (w postaci kulki) delikatnie rozpłaszczamy i staramy się rozprowadzić po całej długości paznokcia, nie dotykając skórek. Następnie odczepiamy szablon. Musi to być zrobione bardzo precyzyjnie, tak aby nie zerwać świeżo nałożonego akrylu.

  • Krok siódmy

    Gdy paznokieć jest suchy możemy spokojnie przystąpić do jego opiłowania i polerowania płytki.Warto więc wypolerowane paznokcie pomalować top coatem z blokerem uv i poczekać aż wyschną (top coat to taki jakby lakier), lub zmatowione paznokcie pokryć glossem – żelem nawierzchniowym (zazwyczaj posiadają bloker uv)i utwardzić w lampie zgodnie z zaleceniami producenta.

  • Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPaznokcie combo – jak je zrobić?
Następny artykułHalluksy – jak zapobiegać i leczyć?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here